Co číst během léta

Letní sezóna se pomalu, ale jistě dostává do svého vražedného tempa. Většina dovolených je již s pečlivostí naplánována. Osušky připraveny, kufry zabaleny, lokace vybrány a peníze našetřeny. Pokud se také chystáte vyrazit na dovolenou a lenošit na pláži, určitě si nenechte ujít naše tipy na knížky, které vám vaši dovolenou zpříjemní ještě více. Pokud patříte k lidem, kteří se nikam nechystají, máte alespoň možnost vycestovat na vlně fantazie a možná toho zažijete více, než na upocené pláži.

Začneme s pěknou porcí špionážních thrillerů a detektivek. Jako první v nabídce se představí Lee Child a jeho kniha 61 hodin. Pokud nevíte o kom je řeč, musíte to honem rychle napravit. Hlavní hrdina románu Jack Reacher je nařachaná hora svalů z vojenské policie a rozhodně se nejedná o zelený mozek. Je to typ hrdiny, který dostane každou a poradí si s každým. Pokud máte rádi čím dál více oblíbenější severskou detektivku, určitě se podívejte na hvězdnou detektivku s názvem Zimní oběť od spisovatele Kallentofta. Mladá inspektorka pátrá po vrahovi a navíc zjišťuje i identitu oběti. Kniha je pro všechny milovníky severské krutosti.Knihy na pláži

Pokud chcete zapůsobit na intelektuální úrovni nebo se chcete pokusit navýšit svoji společenskou hodnotu, zkuste to s těmito romány, které v sobě mají poučení, vědomosti a životní smysl. Irving Stone se zaměřil na život Sigmunda Freuda a jeho román Vášně mysli vypráví příběh o životě tohoto velkého psychoanalytika, který jako první přišel na to, že za vším je naše sexualita. Pro milovníky sexu je tu pak další bible, která nesmí chybět v knihovně. Sex 101 vám ukáže vaši oblíbenou polohu při sexu a navíc sto dalších. Na letní úlety ideální čtení.

Ne všechny knihy jsou ty pravé pro vás. V našem mini žebříčku si však každý určitě něco najde, a pokud se tak nestalo, rytmus života to jistí.