Další selhání Facebooku s názvem Year in Review

Pokud jste uživatelem Facebooku, jako že určitě jste, pak jste si možná všimli novinky, která se vám automaticky vygeneruje s novou verzí Facebookových stránek. Jedná se o záležitost jménem Year in Review a mělo by se jednat o jakési dojemné shrnutí celého uplynulého roku, za použití fotek na vašem profilu. Má to však jeden velký háček.

Celé video je jakousi slideshow, která má za úkol vyvolat nostalgické vzpomínky na všechny “supr“ okamžiky, které jste v minulém roce prožili. Toto video však nevytváří žádné osoby, ale jsou generovány za pomoci algorytmu, podle počtu lajků

a sdílení té či oné fotografie. stažený soubor

Mohlo by se to zdát poměrně neškodné, ale už nyní se objevují rozhořčené hlasy, které si na tuto “skvělou“ záležitost stěžují. Uvědomme si ten fakt, že mnoho lidí na svůj profil nedává pouze radostné momenty, ale ventilují zde i svou ztrátu, prostřednictvím fotek s těmi, o které přišli. A právě to se nyní stalo i jednomu Američanovi, kterému rakovina vzala dceru, a nové video od Facebooku mu tuto ztrátu poměrně nevybíravě připomnělo. Jednoho dne totiž na něj vyskočila velká fotka jeho mrtvé dcery, s nadpisem: Takhle vypadal váš rok! Uznejte sami, že z toho by nebyl asi nikdo dvakrát nadšený.fb-year

Velmi často si mnozí ve svém výročním videu mohou prohlédnout pouze fotografie, na kterých se jim někdo vysmíval, nebo na kterých jsou zachyceni v určité kompromitující situaci.

No ani tato akce se Facebooku příliš nevyvedla. Otázkou je, zdali to pochopí i samotní lidí ve Facebooku a přestanou podobnými koninami zanášet internet. My bychom to uvítali.stažený soubor (2)