Do Česka přilítla Jianzi!

V Česku novinka, v Asii už tisíci lety prověřená zábava pro všechny věkové kategorie konečně dorazila na naše hřiště!

Pokud jste někdy vyrazili do Číny, určitě jste si všimli hloučků poskakujících lidí nahánějících podivně opeřenou věcičku – jianzi. Dá se s ní hrát všude – v parku, na zahradě, na hřišti, na střeše, ve vlaku, prostě všude kde se nebojíte kopnout do téhle šikovné hračky připomínající hacky sack s křídly. Ovšem oproti hacky sacku, který si u nás oblíbili školáci už před mnoha lety, je tahle hra natolik snadná, že si ji oblíbí nejen zruční a znožní sportovci, ale dokáže pobavit i doteď nepohyblivé a zarputilé antisportovce. Trefit se do ní je totiž tak snadné, že by si s ní za chvíli udělali show i tuleni.

Skvělá zábava na léto k bazénu, na chajdu nebo jen tak na ulici osvěží vaše léto tak dokonale, že budete přes zimu tajně trénovat v iglů!

Zábava i soutěž

Ale nemyslete si, že se jedná jen o hračku nebo dětskou zábavu, v Asii probíhají světové šampionáty už mnoho dekád a při pohledu na profesionální hráče je patrné, že česká reprezentace se do finále jen tak nedostane. A nebo ano?

Ostatně, proč si nezačít budovat základnu už teď? Přijďte třeba na 1. ročník mistrovství ČR v Jianzi, který se bude konat na konci letošních prázdnin. Dovednostní soutěže, skupinové disciplíny a hlavně spousta srandy s touhle skvělou hrou se uskuteční v sobotu 31.8. v Praze – kde přesně, to bude záležet na počtu přihlášených. Tak nezapomeňte, letošní letní hit se nazývá JIANZI!

https://www.facebook.com/events/471228840112298/