Dostatečně si nevážíme pracujících z provozů

Přiznejme si, každý z nás touží být úspěšný. Mnozí z nás touží po prknech, co znamenají svět. Toužíme stát se slavnými herci nebo zpěváky. Sníme o tom, že budeme zpívat jako Luciano Pavarotti, ale nesmíme zapomínat, že svět není jen jeden velký showbyznys.

Náš svět je tvrdá realita, kde každý z nás má svoji důležitou úlohu. Každý z nás působí v oblasti, ve které je schopen uplatnit své nadání a dosavadní znalosti. Jsme manažery, lékaři, klempíři, prodavači, zedníky, a samozřejmě mohli bychom jmenovat další a další povolání. Mezi námi jsou ale jedinci, kteří jsou ve svém oboru těmi nejlepšími, a zaslouží si naše uznání. Bohužel, mnohdy tomu tak není. Svoji pozornost věnujeme spíše lidem kolem filmu a divadla.

Důvodem jsou média, která umělecké oblasti věnují dostatek mediálního prostoru. Ostatní obory nejsou příliš v jejich zájmu, respektive je jim věnováno podstatně méně pozornosti. Jak často se v médiích hovoří o významných kapacitách české medicíny. Jak často se vyzdvihují úspěchy vědeckých pracovníků, a jak často se hovoří o prosperujících zemědělských podnicích. Samozřejmě, takto bychom mohli připomenout odborníky z mnoha dalších odvětví lidské činnosti. Pokud tento problém ale zjednodušíme, opomíjíme profese a jejich odborníky, kteří významným způsobem přispívají k rozvoji české společnosti.