DRFG připravuje energetický fond

Investiční skupina Davida Rusňáka plánuje rozšířit svou nabídku fondů. Vedle nemovitostního a dluhopisového fondu brzy spustí také fond energetický. Pavel Svoreň, který je pro DRFG klíčovou osobou v oblasti energetiky, prozrazuje, že pro založení fondu bylo nezbytné připravit dostatečně kvalitní a široké portfolio.

„Dnes víme, že na prvních 18 měsíců provozu bude mít fond k nákupu připraveno pět fotovoltaických elektráren, jejichž hodnota by se měla pohybovat okolo 1,9 miliardy korun. Do budoucna nás určitě zajímají například větrné elektrárny a samozřejmě také regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury, které zajišťují dlouhou životnost, stabilní a dopředu očekávatelný výnos a nízkou konkurenci.“ dodává Svoreň.

DRFG dokončila výstavbu teplárny Štenberk

Vznik fondu byl podmíněn jednak získáním potřebných licencí, tak samotným dokončením teplárny ve Štenberku. Současně probíhaly intenzivní přípravy týkající se vyhledávání dalších investičních záměrů v oblasti energetiky.

„Dělá nám radost, že v tuto chvíli disponujeme veškerou dokumentací, oprávněními a licencemi, které jsou k provozu teplárny ve Štenberku nezbytné. Poptávku po teple od našich kontraktorů jsme schopni zcela spokojit. Náš podíl ve společnosti je od letošního roku stoprocentní.“ pokračuje Svoreň.

Divize DRFG Energy začíná jednat s novými odběrateli tepla a současně pracuje na optimalizaci svých nákladů s cílem stabilizovat výrobu elektrické energie na maximálních parametrech.

Domicil fondu bude v Lichtenštejnsku, spustí se ještě letos

Spuštění energetického fondu plánuje DRFG na poslední kvartál letošního roku 2017. Domicil bude jako v případě ostatních fondů skupiny v Lichtenštejnsku. Investovat do něj budou moct kvalifikovaní investoři.

„Investice do solární energetiky je podle mého názoru stabilní a konzervativní. Výnosnost může ovlivnit jen minimum aspektů, náklady jsou takřka nulové a po stránce výnosu je výkonost fondu ovlivněna slunečním svitem. Při plánování zhodnocení aktiv počítáme s podprůměrným osvitem, ačkoli v posledních letech je trend opačný.“ zakončuje Pavel Svoreň. DRFG má dobré zkušenosti ve vedení fondu a může nabídnout pod stabilní značkou DRFG dobré reference nejen v oblasti energetiky, ale i nemovitostí, telekomunikací a řadě dalších odvětví.