Food blogging

Láska k dobrému jídlu, kvalitní četba či samotný zájem o psaní udělal, z některých vyvolených, celebrity, které mají podobný statut jako rockové hvězdy. Píši o restauracích, jídle, vaření či o stravování a dokonce je to i živí. Na mysli máme takzvané „food bloggery“, kteří momentálně dobývají svět.

Jednou výraznou osobností ze světa internetové gastronomie je američanka Jules Clancyová, která má velmi příjemnou filosofii moderní doby. Její základním kamenem všeho, je co nejvíce si to zjednodušit. Vaří tedy jednoduchá jídla o pěti ingrediencích a samotné vaření jí netrvá déle jak deset minut. Ideální stav!

Jules, ale není jen blogerkou. Během své kariéry stihla vydat několik elektronických knih, prezentovat svá vlastní autorská jídla a založit si on-line kurz vaření.

Ke své dokonalosti, ještě dodává, že i ona má ráda složitá jídla, ale nepovažuje je za důkaz kulinářských schopností. Radí tedy všem, aby se zbytečně nesnažily o vaření jídla, která mají strukturu receptu podobnou encyklopedii.food blogging 02

Blogování a psaní o jídle není jen doménou žen. V roce 2012 získal ocenění pro nejlepší blog o jídle Tim Mazurek. Jeho blog se skládá z poctivého psaní, kterému sice chybí přehlednější úpravy, ale za to je to opravdu ryzí blogování.

Na jeho stránkách najdete rady a zajímavé recepty od polévek až po dezerty, které vás doslova uchvátí svojí jednoduchostí nebo komplexní chutí. Vystudovaný designér se navíc může pochlubit dokonalou prezentací a zpracováním fotek, které k tomu všemu přidávají skvělý punc luxusu.

Blogování o jídle funguje i v Česku. Takovým hlavním průkopníkem a pionýrem české scény je Martin Kuciel alias pan Cuketka. Na stejnojmenném blogu vytváří už nějaký čas kvalitní obsah plný gastronomických orgií a rad. Je tedy jasným důkazem toho, že i v česku se dá uživit blogováním o jídle, i když to může být někdy dost náročné.