Fotopasti se staly dokonalou ochranou majetku

Fotopasti si většina lidí spojí s myslivci a ochránci přírody, kteří potřebují monitorovat přítomnost vzácných zvířat nebo zlodějů dřeva a pytláků. Jejich význam je nedocenitelný, ovšem s pokrokem doby se jejich působnost ještě více rozšířila. Nyní už neslouží jen lidem pracujícím v přírodě, ale mohou se stát skvělými ochránci domácnosti.

fotopast-acorn-5210mcFotopasti na ochranu majetku jsou jakýmsi třetím okem, které může nenápadně pozorovat váš dům a zaznamenat u něj jakoukoliv nekalou přítomnost zlodějů, ale i zvířat. Výhodou fotopastí je, že jsou nenápadné, obvykle se připevňují ke stromu a případný zloděj nemá šanci jí zpozorovat. Samotné fotopasti pořizují záběry nebo videosekvence okamžitě poté, co zaznamenají pohyb nebo teplo.

Moderní fotopasti disponují vysokým rozlišením a každý záběr je tak ostrý. Vztahuje se to i na noční focení, vysoce kvalitní noční snímky jsou zde velkou výhodou, jelikož zloději nejčastěji chodí v nočních hodinách, aby je nikdo nezpozoroval.

Jaké fotopasti vybrat

fotopast-bunaty-full-hd-gsm (1)Na trhu existuje celá řada značek, pro ochranu domu jsou nejvhodnější fotopasti značky Browning, popřípadě BUNATY. Skvělou výhodou je jejich cena, která je velmi nízká. U fotopastí je samozřejmostí vysoká odolnost proti vnějším vlivům, jelikož jsou určené výhradně do exteriéru. K odolnosti přispívá kovové pouzdro a nenápadný vzhled, který každou fotopast skvěle maskuje. Fotopasti nepotřebují být zapojené ve zdroji, díky bateriím dokáží vydržet velmi dlouhou dobu, aniž by se zbytečně rychle vybíjely.

Ať už potřebujete fotopasti na ochranu majetku nebo k pozorování zvířat, potěší vás po všech stránkách, jsou velmi malé, skladné a mají velkou kapacitu snímků. Sami budete překvapeni, co všechno dokáží nafotit v době vaší nepřítomnosti. V případě fotopastí u domu si můžete pořídit fotopast s funkcí GSM, která vyfocený snímek zasílá přímo na telefon, takže budete vědět, kdo se u vašeho domu pohybuje, i když zrovna nebudete doma.