Generálním partnerem prestižní soutěže o Nejlepší banku bude DRFG Davida Rusňáka

Už od roku 2008 vyhlašují Hospodářské noviny soutěž o nejlepší banku a pojišťovnu za účelem rozvoje a kultivace českého bankovního a pojišťovacího trhu. Snahou je ale také pomoci veřejnosti, aby se dokázala lépe orientovat v produktech a službách, jež banky a pojišťovny nabízejí. Stejnou filozofií se řídí také investiční skupina DRFG. Skupina Davida Rusňáka se také snaží být ke klientům férová, srozumitelná a zároveň otevřená, nabízí ty nejlepší finanční služby, jako jsou například dluhopisy nebo podílové fondy, které investorům přinášejí dlouhodobé a stabilní zhodnocení.

Brněnská investiční skupina DRFG se také cítí být zodpovědná za podobu celého finančního trhu, a právě z těchto důvodů bude skupina Davida Rusňáka generálním partnerem 11. ročníku této prestižní soutěže. Jejímiž hlavními partnery budou i značky podílových fondů CZECH FUND a online srovnávač finančních produktů Chytrý Honza, které do portfolia skupiny také spadají.

Nejlepší banka a pojišťovna za podpory DRFG

O výsledku soutěže rozhodují objektivní data, a ne pouze názory odborné poroty, odpovědi v anketě odpovědi nebo recenze veřejnosti. Analýzou prochází více než sto různých kritérií, které se zaměřují a hodnotí například náklady na vedení účtů, dostupnost a kvalitu komunikace s klienty nebo rozsah služeb. Dále se hodnotí ekonomické ukazatele přínosů pro akcionáře a kritéria ukazující stabilitu firmy.

V České republice je soutěž už tradiční a pro většinu finančních institucí také prestižní. Podle ředitelky soutěže Alexandry Korman ocenění pro klienty slouží jako vodítko při výběru banky, pojišťovny nebo finančních produktů. Kdo si odnese cenu za rok 2019 Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna bude jasné po vyhlášení výsledků na konci října letošního roku.