Halloweenská bašta II.

Miniseriál halloweenských inspirací v kuchyni pokračuje…  Ponořte se do sladkého světa těch nejlepších dobrot a dopřejte si nevšední potěšení kdykoliv budete mít chuť.

Muffins h22

Zde se fantazii meze nekladou. Pokud chcete muffínky ozdobit „ pohřební zeminou“ – použijte například mák nebo rozdrobené tmavé sušenky. Do muffínků můžete zabodnout i sušenky nebo čokoládové plátky jako náhrobek, jednotlivé části starých panenek, popřípadě je ozdobte umělými pavouky, hady apod.

 

Muffiny z dýňového pyré Rozpis na cca 12 ks:

neboli upečené dýňové dužiny, rozmixované na pyré a vhodné jako náplň do koláčů a polévek: 1 ks dýně, pečící papír, cedník, mixér

 

 

 Žampiony nadívané, máslo, žloutky a pak sůl…h11

… tenhle recept si můžeme maximálně zazpívat, protože krom žampionů, to ostatní nebudeme potřebovat. Parádní tip na ozdobení stolu jsou „lebky“ viz obrázek. Pomalu, ale jistě se však už i k nám dostávají žampiony jako syrová strava – jsou vynikající a rozhodně vás z nich nebolí žaludek…

 

Salát z čerstvých žampionů – Salade de champignons crus

Jsou-li žampiony opravdu v nejlepší kondici, tak je ani neloupeme ani nemyjeme. Při drobných nečistotách postačí použít štěteček, kterým se nejlépe čistí tvrdé houby. Houby poté „halloweensky“ ozdobíme, mimo tento svátek je však můžeme běžně krájet na plátky. Aby nezhnědly, zakapeme je trochou citronové šťávy a uložíme do lednice.

Teď přichází na řadu příprava dressingu neboli „dipu“. Olivový olej tedy rozšlehejte se zbylou citronovou šťávou, osolte a opepřete. Žampiony poté promíchejte s tímto dipem a nechte zase v lednici marinovat alespoň jednu hodinu. Před podáváním pak posypte nasekanou petrželkou.

Tento lehký závan Francie, milí dospělí, určitě doplňte francouzským červeným vínem, bagetkou a kouskem sýra. Halloween tak doplníte o romantickou Francii, nezapomeňte však na to, že sýr potřebuje vždy dostatečný čas na to, aby bez obalu při pokojové teplotě rozvinul všechny své vůně a chutě. Jíme jej poslední, ale na stole má privilegium být první. Staré francouzské přísloví praví: „Tabule bez sýra je jako kráska bez oka“ (jak příznačné pro Halloween).  

 

Halloweenské dorty

Spíše vizuální inspirace. Postupu některých konkrétních dortů se budu blíže věnovat v dalším článku miniseriálku „bašt III.“, které se budou zabývat právě přípravám halloweenských dortů…

 

h30

h31

h35

 

 

„Halloweenská česká tradice“

„Do čtveřice všeho dobrého“ a českého. Tematicky můžete ozdobit halloweenskou hostinu také naší tradiční rajskou polévkou, kterou „přibarvíte“ přikápnutím kečupu. Tohle bude krvavá hostina! Jako z čarodějnického kotle vám zase bude připadat klasická hrachová polévka, „ozdobená“ spálenou kočkou z chleba. Dobrou chuť všem!

h59