I pizza slaví svůj den! Italský pokrm milují i Češi

Sice jsou Češi oddaní své české gastronomii, ale pro některé jsou typická česká jídla až příliš těžká do žaludku. Proto raději dávají přednost trochu jiným pokrmům, a to například typickým italským jídlům, k nimž se řadí samozřejmě i pizza. Jelikož je právě pizza mezi lidmi tak oblíbená, její prodejny najdeme takřka na každém rohu naší republiky. Využijte například rozvoz pizzy ve Frýdku-Místku, zde mají pizzu vážně skvělou!

Mimochodem, věděli jste, že pizza, kterou mají Češi tak v oblibě, dokonce slaví svůj den? Tento den spadá na devátý den v únoru. Jedná se tedy o mezinárodní den pizzy, kdy se ve velkém připomíná jedno z nejvíce populárních italských jídel.

Každý rok se sní přes třicet milionů pizz jenom v České republice

K dalším zajímavostem patří především to, že se každoročně sní přes třicet milionů pizz. Není to však z celosvětového hlediska, ale naopak jen z hlediska České republiky. To jen potvrzuje již zmíněnou informaci, že pizza je u Čechů opravdu velice oblíbeným pokrmem, který si zkrátka nedokážeme jednou za čas odepřít.

Jakou pizzu Češi nejvíce milují?

Podle nedávného průzkumu lze dokonce říct, jakou pizzu mají lidé naprosto nejraději. Například studenti a mladí jedinci milují především klasickou Margheritu. Ženy si však libují v exotičtějších chutích a objednávají si nejvíce Hawaii. Češi se však taky nebojí experimentovat a rádi zkouší nové a nové pokrmy. Například rádi zkouší pikantní druhy pizz nebo zkouší pizzy s hermelínem a brusinkami.

Kolik druhů pizz vlastně existuje?

V souvislosti s druhy pizz se nabízí otázka, kolik druhů pizz vlastně existuje. Podle odhadů se na světě nachází přes dvacet tisíc druhů pizz, což opravdu není málo. Každá pizza by se měla servírovat ještě vařící. Sýr by se měl táhnout a měl by být samozřejmě vláčný. Dokonce se říká, že by měl být sýr tak horký, abyste si při prvním soustu spálili patro v puse.