Italská móda – fenomén módního světa

Italové přikládají odívání velkou pozornost a módu považují za důležitou součást své kultury.

V italské móde jdou ruku v ruce nejen nadčasový styl, ale i aktuální trendy, vytříbený vkus a smysl pro detail. Proto do Itálie jezdí pro inspiraci celá řada módních návrhářů.

Italská móda je, díky svému elegantnímu a střídmému stylu a kvalitě zpracování, charakteristická a jedinečná. Stylisté i módní návrháři si potrpí na tom, aby jejich kousky byly nositelné.

Italská města módy

Zavítáte – li do Itálie, významným městem ve světě módy Milán, kde se každým rokem konají týdny módy a celá řada módních přehlídek. Má zde také své sídlo většina italských módních značek. Patří mezi ně například Valentino, Versace, Prada, Armani, Moschino či Dolce & Gabbana. Pokud hledáte luxusní butiky, zavítejte do oblasti Quadrilatero ďOro, dále pak Galerie Viktora Emanuela II., náměstí Piazza Duomo, ulice Via Dante či Corso Buenos Aires.

Významnou roli v módním světě mají i další města – Florencie či Řím.

Florencie si drží prvenství v oblasti kožedělné výroby, obuvnictví a módních doplňků. Každoročně se zde konají týdny módy pro muže. Také zde můžete navštívit muzeum, které se věnuje módě a její historii.

Řím je sídlem značek, mezi které patří Bulgari, Fendi či Sandro Ferrone.

Italská móda přikládá velkou váhu i hedvábí, které nalezneme jako kapesníček v klopě nebo šálku kolem krku.

Italský styl oblékání je standard pro celý svět, neboť v sobě spojuje půvab, eleganci, svobodu ducha i pohybu. Italská móda je jednoduchá a pohodlná, je však také rafinovaná.

Pokud se i vy rádi a hezky oblékáte, chcete být originální a hledáte luxusní oblečení za přijatelné ceny zavítejte na italské oblečení eshop, který nabízí kvalitní, neokoukané a originální oblečení. Každý kousek oblečení je propracovaný do detailů a je velice kvalitní.