Jak by měl vypadat kvalitní kompresor?

Využití kompresorů dnes není nic výjimečného. Když se podíváme na hlavní oblasti, kde mohou přijít vhod, musíme jasně říci, že dominují:

Vybrat ideální kompresor nemusí být jednoduché. My se ve spolupráci s webem Kompresory-vzduchotechnika.cz podíváme na to, jak by měl vypadat ten ideální.

Dostatečné množství vzduchu

Právě proto, že může být použitý ve skutečně různorodých podmínkách, nelze zapomínat na to, že se mohou kompresory lišit tím, kolik vzduchu mohou nabídnout. Je třeba vybrat ten typ, který nabídne dostatečné množství s ohledem na jeho využití. Tedy plánovaný odběr. Množství je dnes udáváno v litrech dodaných za jednu minutu použití kompresoru.

Dobrá životnost

Od každého zařízení se očekává, že bude sloužit velmi dlouho. A toto není výjimkou. Nutno říci, že na životnost má vliv nejenom kvalita provedení, ale také správný výběr, který bude odpovídat četnosti použití. Pokud jde o využití nepřetržité, je třeba zvolit takzvané šroubové kompresory, které jsou na neustálý přísun vzduchu stavěné. V opačném případ postačí pístový kompresor, který dodává vzduch jenom ve chvíli, kdy je to potřeba.

Kvalita vzduchu

I k tomu je dobré přihlédnout. Jsou situace, kdy to nehraje roli, stejně jako jsou situace, kdy to roli hraje. Jakékoliv příměsi, jako kapky vzduchu nebo dokonce oleje tako mohou být nežádoucí.

Bezproblémová značka

Dnes se lze na trhu setkat s celou řadou různých výrobců, kteří se liší jak možnostmi, tak se pochopitelně liší také kvalitou. Při výběru je proto dobré hledět i na značku, která je velmi často zárukou toho, že s kompresorem budete spokojeni. I tady pro vás máme konkrétní radu. Mezi jednu z populárních možností patří kompresory Atmos. Jedná se o značku, která je vyhlášená jak svou kvalitou, tak i historií, stejně jako nechybí ani jistoty širokého výběru možností.