Jak na čištění zubů u pejsků

Máte-li svého psího miláčka skutečně rádi, mělo by vám záležet na stavu jeho chrupu. Zažloutlé zuby u psa jsou špatnou vizitkou jeho páníčka. Nedostatečná péče o zuby a chrup psa je rovněž příčinou nepříjemného pachu z psí tlamy.

n_12258-316x280Ovšem nejsou to jen hygienické a estetické důvody, které vedou majitele psů k tomu, aby pečovali u chrup svých mazlíčků. Správná a pravidelná dentální péče je totiž velice důležitá nejen pro chrup, ale pro celkové zdraví a vitalitu psa. Zdravé bílé zuby a svěží dech bude dělat dobře vám i vašemu pejskovi. K úspěšné dentální hygieně přispívá jednak pravidelné čištění zubů, které se většině psů líbí, a jednak k tomu můžete použít různé přípravky.

n_70074-316x280Na trhu se zvířecími potřebami jsou k dostání zubní pasty pro psy, rozprašovače a gely. Ke zdravému chrupu pejska přispějí stejně dobře také dentální žvýkací pochoutky, na kterých si i váš pes zcela určitě pochutná, ale také různé speciální dentální hračky.

n_43045-316x280Zubní pasty pro psy jsou ochucovány tím, co psům chutná, takže nemusíte mít obavy, že by se jim čištění zubů nezamlouvalo. Do psích zubních past se přidávají drůbeží či jiné masové příchutě. Účelem past vyvinutých speciálně pro zvířata je odstranění zubního plaku a prevence vůči vzniku zubního kamene.

a_15860-12711271cz-316x280Výhodou je, že se nemusí oplachovat, jako je to běžné u zubních past pro lidi. Některé pasty se prodávají jako sada obsahující i zubní kartáčky pro psy. Nabídka těchto pomůcek je skutečně pestrá, od levných past až po dražší sady obsahující gel na čištění zubů, kartáček na prst a kartáček s trojitou hlavou.

Pokud si budete vybírat v klidu svého domova na internetových stránkách v eshopu Můj Mazlík, najdete zde nejen dentální potřeby, ale i spoustu dalších zajímavých a kvalitních věcí, jako jsou granulovaná i konzervovaná krmiva, pochoutky, pamlsky, hračky pro malé i velké psy a další potřeby pro psy.