Jak otcové chybují ve výchově svých synů

Neúprosné názory na výchovu svých synů má nejeden otec. Seznamte se s nejčastějšími chybami, které otcové dělají při výchově svých ratolestí a to především v nesmyslných příkazech či odmítání citů a další.

Mezi nejčastější radou otců pro své syny, je to, že chlapi nikdy neprojevují své emoce, nebrečí, nekňourají či něco podobného. Obzvláště u dětí je projevování emocí přirozenou vlastností a vzhledem k jejich věku, je nesmyslné snažit se je ovlivňovat v tom, kdy mají projevit své city a kdy ne. Shodují se v tom i odborníci ze světových univerzit. Muži, stejně jako ženy mají stejnou potřebu vyjadřovat své city. Pokud si tedy váš syn občas popláče či má melancholickou náladu, nesnižuje to nikterak jeho „NálepkuPánaTvorstva“.

Flickr_-_eflon_-_Father_and_Son

Chybou při výchově je i fakt, že se partneři často neshodnou při výchově svých ratolestí. To je v pořádku, ale vše by se mělo vyříkávat bez dětí. Důležitá jsou nastolená pravidla a ty se snažit nepřekračovat. Nejhorší totiž co můžete udělat, je povolení zákazů partnera. Pokud chtějí mít rodiče autoritu před svými dětmi, musí se navzájem respektovat a neshazovat stanovená pravidla.

Odvykněte si svému synovi říkat, jak si má hrát. To, že místo autíček a vláčků bere do rukou vařečku a jde dělat ovesnou kaši, není nic špatného. Nesebere mu to jeho mužství ani ho to nepřipraví o dětství. Rozdíl mezi mužským a ženským mozkem existuje, nicméně ne v preferencích hraček, barev a podobných věcí. Takový dojem vytvořila pouze společnost. Nebojte se tedy synovi dopřát hračky, které si přeje, ať už to jsou panenky, kuchyňky či zvířátka.

Chovejte se slušně. Je smutné, když dítě opakuje na veřejnosti to samé, co vidí doma. Nadávky, fyzické násilí a podobné chuťovky. Snažte se tomu všemu vyhnout, alespoň před dětmi, když už se nezvládnete chovat jako normální člověk.