Jak pomáhají superpotraviny při hubnutí?

Hlavně ženy věčně touží po krásné štíhlé postavě, ale jenom málokdy jsou pro ni schopny udělat první, poslední Bohužel se většinou dávají na cestu různých diet, které nejsou ani zdaleka tak účinné, jako když se dají na zdravý životní styl.

Diety možná zaručí během pár dní pár kilo dolů, ale už rozhodně nezaručí to, že vám shozená kila vydrží. Bohužel většinou přijde JOJO efekt, který vám přinese tyto kila ve dvojnásobném provedení.

Zdravý životní styl je tak to jediné, co stoprocentně pomáhá. Obsahuje to v sobě však nejen pravidelné cvičení a pravidelný pitný režim, který je opravdu tak důležitý, jak se o něm povídá, ale také je nutné dobře jíst. Správná strava je osmdesát procent úspěchu.

Co tedy do jídelníčku zařadit a co vynechat?

Je tedy nutné, abyste vynechali nezdravé potraviny, jako jsou hlavně sladkosti nebo klasická bílá mouka či rafinovaný cukr. Přidejte si však na talíř větší množství ryb, dále také luštěniny a mimo jiné i superpotraviny.

Pakliže nevíte, co to superpotraviny jsou, pak se do této skupiny řadí například chia semínka nebo plody goji. Jedná se o takové potraviny, které vám pomáhají zhubnout – ale jen pouze v případě, že dodržujete ostatní pravidla zdravého životního stylu. Jestli si myslíte, že chia semínka nebo plody goji budou mít dopad na hubnutí i tehdy, kdy jíte takřka všechno, tak se pletete.

Jak pomáhají zhubnout?

Je to prosté – dodávají vám pocit sytosti. Vy se tak nemusíte přejídat a hlavně si nemusíte nakládat další porce. Stačí vám jenom klasická malá porcička a poté až další jídlo za dvě či tři hodiny – záleží na tom, jaký máte nastavený režim.

Tyto superpotraviny 21. století nemusíte dávat jenom do pokrmů, ale právě jsou vaším pomocníkem v mezičase – tedy mezi jednotlivými chody. Chia semínka se přidávají do vody, kdy do vody dávají látky, které udržují pocit sytosti.