Jak poznat kvalitní víno?

Rádi si pochutnáte na dobrém víně, ale občas se při výběru vína spálíte? Pravdou je, že vyznat se ve víně není vůbec snadné, tedy pokud nejste zrovna sommeliér. Ale nic není ztraceno, jak by se mohlo na první pohled zdát. Existuje několik snadných tipů, které vám se správným výběrem pomohou. Od teď budete moci popíjet kvalitní vína i vy.

Vyznejte se v základních vlastnostech vína

Před samotným výběrem vína je dobré vyznat se v základních vlastnostech, a to především v kombinaci barvy vína s vhodným pokrmem a obsahem cukru. I tyto základní vlastnosti vám pomohou ve správném výběru vína. Červená vína se snoubí s tmavými druhy masa, kořeněnými jídly a zvěřinou. Bílá a růžová vína se pak hodí ke světlým masům, mořským plodům a rybám. Ohledně obsahu cukru dělíme vína na suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Suchá vína mají nejnižší obsah zbytkového cukru a sladká naopak nejvíce.

Etiketa mnohé napoví

Barva vína a obsah cukru nám sice pomohou při výběru správného druhu vína, ale o kvalitě vína toho moc neřeknou. K tomu je třeba se zaměřit na etiketu na lahvi. Není však třeba žádných velkých znalostí, obecně totiž platí, že čím je popisek na etiketě obecnější, tím je kvalita vína nižší. Ať už se jedná o červená, růžová nebo bílá vína. K poznání kvalitního vína na první pohled mohou také pomoci vinařská ocenění či hodnocení sommeliérů, jež jsou většinou umístěna na etiketě.

Vsaďte na jistotu

Vhodným způsobem, jak předejít nekvalitním druhům vína a vybrat vždy kvalitní víno, je nákup v e-shopech, které se na vína specializují. Nejen, že ušetříte čas samotným nákupem, ale budete mít při výběru možnost se s popisem a samotnou etiketou vína dostatečně seznámit. Chcete-li využít nejširší nabídku vín v České republice, pak navštivte e-shop 1er.cz, kde můžete navíc využít rad předních znalců vína.