Jak prát spodní prádlo

Spodní prádlo, máme tím na mysli tedy prádlo, které je velmi jemné tkaniny, která se musí i šetrně prát. Jak prát spodní prádlo? Podprsenky a kalhotky je vhodné prát ručně, neboť lidská ruka je k těmto materiálům velmi šetrná a materiál nepoškodí. Není výjimkou praní v pračce, ale musí mít pračku, která umožňuje šetrné praní spodního prádla na nejjemnější program, který lze nastavit. Pokud o něm nevíte, prostudujte si návod k pračce, kde návod obsahuje jednotlivé programy praní. Pokud tedy budete volit jemný způsob, který vypere i ty nejtitěrnější kalhotky nebo podprsenku bez jejího poničení.

Pokud perete spodní prádlo v ruce, perte ho v umyvadle nebo lavor s vlažnou vodou, která neporuší strukturu tkaniny Vašeho prádla a prádlo bude krásné a stálobarevné po mnoho let. Při praní v ruce, používejte nejlépe prací prostředek, který je velmi jemný, moc nepění a zapomeňte také na aviváž a různé bělící přísady. Pokud chcete, aby se prádlo nesrazilo, zůstalo stejných tvarů a barev, volte např. při ručním mytí jemný dětský šampon, který zajistí, že menší pěnivost nepoškodí struktury vlákna Vašeho prádla. Po vyprání, které dělejte jemně a spíše z něj vymačkávejte jemným pohybem vodu, začněte prát až když ho necháte namočené třeba na 15 min. v lavoru. Po přeprání ho nechte ještě namočené ve vodě dalších 15 min. Neždímejte ho násilím, jen lehkým stisknutím se zbavujte přebytečné vody a snažte se prádlo nikde nepomačkat a nepomuchlat.

Podprsenky, které nají výztuže a kostice by se mohly snadno poškodit. Tyto části podprsenky jsou právě velmi náchylné při praní v pračce. Nevkládejte podprsenky do bubnu pračky bez obalu, mohlo by dojít nejen k jejich poškození, ale i k poškození bubnu pračky. Jistě nechcete kupovat nové spodní prádlo ani novou pračku. Při praní v pračce si zvolte tedy program, který nabízí šetrné praní bez ždímání a podprsenku tam vložte ve speciálním sáčku, který je lehce uzavíratelný a podprsenka se v něm vypere bez poškození. Důležité je opět volba pracího prostředku, která by mohla prádlo poškodit.

Ať už se tedy rozhodnete pro jakýkoliv způsob praní, vždy podprsenku po vyndání z lavoru nebo pračky násilím neždímejte, nechte ji volně schnout jen v jejím ohybu. Nejlepší je pověsit prádlo ven, ale tuto možnost nemáme zcela jistě všichni. Nyní už tedy víte, jak prát spodní prádlo.