Jak rychle a trvale zhubnout

Pokud se celý život držíte zásad klasické české kuchyně, smažíte hlavně na sádle a takový moučník si neumíte představit bez spousty másla a smetany, může pro vás být jakákoli změna ve stravování velmi obtížná.

Na prvním místě je potřeba si uvědomit, že měníte životní styl hlavně kvůli sobě. Ne jenom proto, abyste měli krásnou postavu a přitáhli oči mužů nebo žen. Proces snížení tuku v těle je také potřeba nebrat jako dietu. Pokud to tak budete vnímat, sice se v celkem krátké době můžete zbavit přebytečných kil, ale po návratu ke svému zajetému jídelníčku je zase velmi rychle naberete zpět. Zdravý styl života je způsob žití, díky kterému si zdraví a štíhlost uchováte dlouhodobě – pokud ho budete dlouhodobě dodržovat.

 

Pokud jde o zdravé a nezdravé potraviny, samozřejmě se můžete poradit s knihami i magazíny o hubnutí, ale nejlepším rádcem je a stále zůstává zdravý selský rozum. Na začátek je dobré si jednoduše uvědomit, že tučné nebo velmi sladké jídlo prostě zdravé není. Pokud chcete zrovna vařit a jste na vahách mezi řízkem s bramborovou kaší a rizotem se zeleninou, pak vám musí být nad Slunce jasné, že vyhrává rizoto, které je mnohem méně tučné než bramborová kaše s máslem a smažený řízek.

Dalším velmi podstatným faktorem při držení zdravého stravování je volba svačinek a přesnídávek mezi hlavními jídly dne. Mnozí z nás stále bez okolků mezi snídaní a obědem sní několik čokoládových tyčinek – jejich tělo z nich ale nic nezíská. Tyto pamlsky tělo nijak nevyužije a naopak je zahlceno nadbytečným cukrem a tukem, který je ukládán na ta místa, kterých se chceme zdravou stravou zbavit. Na druhou stranu zeleninu lze konzumovat prakticky v neomezené míře – na naše tělo má jenom pozitivní dopad. V omezené míře pak ovoce, které se doporučuje hlavně dopoledne. Pokud jde o obě skupiny (zeleninu i ovoce), dejte přednost tuzemským. Za prvé je na ně naše tělo více zvyklé, za druhé si můžete být jisti čerstvostí.

Dalším zlozvykem, běžným u lidí s nadváhou či dokonce obezitou, je nedostatek pitného režimu. Pokud chcete opravdu zhubnout, dbejte na dostatek neperlivé čisté vody. Oblíbený ochucený perlivý nápoj dodá tělu denní dávku cukru už v jedné lahvi. Ani ochucené neperlivé vody na tom nejsou o moc lépe. Mají příjemnou chuť a reklamy na ně slibují pozitivní vliv na zdraví, ale je to jen prázdná kalorická a cukrová zátěž na lidský organismus. Pokud pátráte po skutečně zdravé nápoji pro své tělo, nelze nic zkazit obyčejnou kohoutkovou vodou. Jedním z oblíbených hubnoucích nápojů je čaj pu-erh, který doporučujeme koupit v sypané formě a ve vyšší kvalitě.

Nakonec tedy lehké shrnutí obsažených informací: cesta ke zdravé váze a ideálnímu tělu se vine kolem zdravého životního stylu. Ten je třeba držet celý život, pokud chceme dlouhodobé výsledky. K jeho hlavním bodům patří konzumace netučných jídel, ovoce a zeleniny v čerstvém stavu a dodržování pitného režimu. A je to jediný pro tělo neškodný způsob, jak trvale zhubnout.