Jak se grafik může stát výrobcem populární značky stanů?

Snad každý z nás někdy hledal inspiraci a v něčem se snažil být originální. Podařilo se vám někdy šokovat okolí skvělým nápadem? Pokud ano, tak jste ti šťastnější jedinci, většinou to ovšem bývá naopak. Jistě se shodneme, že je nejlepší spojovat příjemné s užitečným, tedy nejlépe práci se zábavou. Pokud se vám to povede, tak jste pomyslnými vítězi nad štěstím.

Ale o to vůbec nejde, jistě jste schopní a svůj obor, ve kterém pracujete, děláte na jedničku. Ovšem to samé dělají tisíce a miliony lidí kolem vás a to dokonce ve stejných oborech. Ještě stále se cítíte tak dobře, nebo vám ego začalo klesat ke dnu? Dnes vám představíme příběh muže, který dokázal, že k tomu, aby jste byli v něčem opravdu originální a jedineční, tak stačí pouze inspirace. Mnohdy se na něco soustředíme natolik intenzivně, že ucpeme absolutně všechny cesty, kterými k nám může proudit inspirace. Občas je třeba se uvolnit a nápad přijde sám, jako blesk z čistého nebe.

 

Značku stanů FieldCandy pravděpodobně neznáte. Není divu, u nás se neprodává. Ovšem pokud by jste ji znali, tak by se vám možná vrylo do paměti jméno muže, který se o takové stany zasloužil, John Harris. Zpočátku nebyl John Harris nijak známý, byl to grafik a designer nábytku, těch bylo vždy mnoho.

 

Stan 1John chtěl vždycky vytvořit něco víc, něco co bude jenom jeho. Takový pocit také jistě dobře znáte.. John naštěstí nebyl ve svém podnikání sám, ale s partnerkou Rhonou Carr. Jednou je oba napadlo, že tráví málo času spolu a že by bylo vhodné si udělat volno a někam vyrazit, nejlépe do přírody. Ani jeden z nich netušil, že se tenhle výlet stane osudným. Právě při kempování dostal John skvělý nápad, že by mohli rozjet byznys v originálních stanech s motivy, které ještě nikdy nikdo nepoužil.

Stan 3

V té době byl ovšem sortiment stanů takový, že jste si mohli pořídit stan v jedné, maximálně ve dvou barvách, proto byl tento nápad tak převratný. John s Rhondou se rozhodli nápad realizovat. V té době bohužel neměli nic, pouze 400.000 dolarů a vlivné přátele (ironická pozn. redakce). To jim ovšem stačilo k tomu aby se jim nápad povedlo rozjet. Sehnali výrobce pro spolupráci a také manažera, který používal i motivy od slavných lidí, aby byly stany opravdu dobře prodejné.

Stan 4

Nenechte se ovšem oklamat, obrázkové stany nebyli nikterak nekvalitní. Jedná se o vysoce kvalitní stany z pevných materiálů, které vám mohou spolehlivě sloužit celý život. Nyní se stali velkododavateli stanů po Británii i USA. John si jako zakladatel značky FieldCandy vede více než dobře.

 

Jaký je váš obor působnosti? Hloubavě přemýšlíte o nápadu, jak byste ho mohli použít v nějakém odvětví? Vypněte raději na chvíli své mozkovny a vyrazte do přírody se svojí přítelkyní. Když na chvíli uvolníte napětí v hlavě, tak uvidíte sami, že se vám svěží nápady budou rojit jeden za druhým. Nehledejte také veškerou inspiraci v počítači, nejlépe ji najdete kolem vás.