Jak snadno a rychle zlikvidovat nepojízdný vůz

Auta jsou jenom stroje, na to nesmíme zapomenout. Bohužel mnozí lidé se domnívají, že automobily tu s námi budou do konce života, ale bohužel takto to nefunguje. Pokud patříte k lidem, kteří vlastní auto, musíte být připraveni na to, že auto se může pokazit.

Vždyť se během používání opotřebovává. Někdy se může pokazit tak, že se potíž dá opravit, ale bohužel v mnohých případech to nelze. Jestli se stane, že vůz nelze opravit, automaticky se stává nepojízdným a je vaší zákonnou povinností vůz nechat zlikvidovat. Otázkou je, jak na to.

Mnozí lidé nevědí, jak se automobil likviduje. Kupodivu je to to nejjednodušší, co nás v životě může potkat. Jestli pocházíte z Ostravy, je možné svůj vůz ekologicky zlikvidovat u firmy likvidace-automobilu-ostrava.cz, která se kromě ekologické likvidace vozidel zaměřuje i na výkup autovraků (výkup až do pěti tisíc korun), dále na pneuservis (vše podstatné se dozvíte na www.ostrava-pneuservis.cz) či taky nabízí prodej montovaných skladových a plachtových hal (více informací naleznete na www.montcom.cz).

Vraťme se však k samotné likvidaci vozu. Jak jsme zmínili, je to kupodivu jedna z nejjednodušších věcí, které se v životě mohou stát a které je třeba vyřešit.

Když bydlíte v Ostravě

Jestli bydlíte v Ostravě, stačí, když firmu zavoláte a firma si nepojízdný vůz sama odveze k likvidaci. Vaší povinností bude jenom převzetí potvrzení o likvidaci, který obdržíte a který následně odnesete na příslušný úřad, kde na základě potvrzení bude automobil odstraněn z evidence motorových vozidel.

Když v Ostravě nebydlíte

Pokud z Ostravy nepocházíte, ale bydlíte v jejím blízkém okolí, je lepší automobil přivést až do firmy, kde se firma postará o zbytek. Poté si jen přijdete pro potvrzení, na základě kterého dojde k odstranění vozu z evidence motorových vozidel.