Jak snídají úspěšní

Věřili byste tomu, že i snídaně je základem úspěchu? Je pro vás snídaně samozřejmostí nebo cizím slovem? Snídaně je obřad, který vás připraví do nového dne. Podle toho, jak ráno vstanete, tak takovým způsobem se bude ubírat celý váš den. 

Jestliže ve spěchu vstanete a plni stresu se začnete věnovat práci, aniž byste se nasnídali, úspěch se vám bude vyhýbat. Pokud si ráno dopřejete výbornou snídani se skvělým šálkem čaje, celý den se na vás bude energie jen lepit, jelikož v sobě máme zakořeněnou podstatu, že s plným žaludkem přichází pocit štěstí a naplnění. Nasnídaní jste odolnější vůči stresu, zmizí vám zbytečná podrážděnost a nervozita. Je to směšné, ale dobrá snídaně má neuvěřitelný vliv nejen na celý den, ale na celý život, jedná se o jeden z návyků, které je vhodné si osvojit.

Proč snídat
Jednoduše proto, že je to zdravé. Málokdo má čas jíst každé 2 hodiny, a proto by snídaně měla být hlavním jídlem dne. Pokud máte za to, že se po ránu nejlépe nastartujete kávou, tak jste na omylu. Společně s trávením se aktivuje celé vaše tělo a pokud mu dáte živiny již od rána, budete plní energie. Pokud nesnídáte vůbec, budete po ránu v energetickém deficitu, který se projeví zvýšenou střevní aktivitou, menším soustředěním, podrážděností a většími sklony k obezitě z důvodu zvýšeného ukládání tuků.

Vydatná snídaně

Pro snídani si vymezte pevný čas
Nesnídejte jeden den v sedm hodin ráno a další den před polednem. Vaše tělo se učí návykům a pokud je nebudete pravidelně dodržovat, tak bude tělo zmatené a zatímco vás jeden den odmění klidným trávením, další den vás bude pálit žáha. U snídaně je důležité jíst včas a to dříve, než vyrazíte do práce. Pokud na ní nemáte čas, tak vstaňte o deset minut dříve. V průměru stráví každý z nás až 2 hodiny zbytečnými aktivitami, jako je opakované prohlížení zpráv či brouzdání na internetu, jednoduše se raději zbavte těchto aktivit, než snídaně.

Žádné jiné aktivity
Pokud jste zvyklí během snídaně kontrolovat emaily nebo dokonce někomu psát dopis nebo odpovídat na SMS, tak děláte všechno špatně. Během snídaně se věnujte jen jídlu, užijte si ho v klidu. Když budete ve stresu, tak se vám stáhne žaludek a přijde nechutenství, díky kterému si neuvědomíte, že jste jedli. Zkrátka během snídaně nemyslete na žádné aktivity, které budete během
dne dělat. Ke snídani si připravte i kávu nebo jiný nápoj a rovněž si ho v klidu vychutnejte. Dalším důležitým pravidlem je, nikdy nesnídejte v práci, vždy se najezte doma. Jsou i lidé, kteří pro snídani raději zvolí auto. Měli byste se najíst dříve, než opustíte dveře svého domu.

Zdravá snídaně

Anglická snídaně
Ideálním modelem je anglický způsob snídaně, nemyslím tím složením, ale způsobem. Vždy snídejte dostatečně vydatně, abyste měli jako hlavní jídla snídani a večeři. Během dne se tak vyvarujete momentům, kdyby vám chyběla energie. Nikdy se však nepřejídejte, ale najezte se do sytosti. Rovněž nejezte málo nebo se žaludek opět za chvíli ozve.

41113_OEUFS_CUITS_DURS

Připravte se na snídani
Nikdo nechce ráno vstát a dlouho se rozmýšlet nad snídaní. Stejně tak jako si každý den připravíte pracovní plán na zítřek, tak každý večer si rozmyslete, co budete ráno snídat, díky tomu se ráno nasnídáte v klidu a odpadne vám stres nad tím, co si připravíte.

Složení snídaně
Ranní jídlo si složte vždy tak, aby obsahovalo vyvážený poměr vitamínů, bílkovin a sacharidů. Zapomeňte na stereotypní snídaně, střídejte například sendvič se zeleninou a bílým jogurtem, lívance s čerstvým ovocem, ovesnou kaši s ořechy, vařené vejce s celozrnným chlebem, musli s mlékem, jablečný koláč s tvarohem nebo zeleninový salát s kuřecím masem.
Snažte se vyhýbat časté konzumaci smažených jídel, ale nezavrhujte je, občasné zpestření vám prospěje. Důležité jsou po ránu i vitamíny, pokud byste měli na jejich doplnění myslet během dne, budete se jen zdržovat. Uvědomte si, jak je snídaně důležitá a pokud si právě rozbalujete obloženou housku na klávesnici, tak si ji vychutnejte, práce vám neuteče.