Jak vydržet v manželství

Manželství překypující štěstím a láskou nemusí být jen výmyslem tvůrců celovečerních romantických komedií, kdy pokaždé vše dospěje ke šťastnému konci. Pokud chcete mít takovýto vztah, musíte proto něco udělat. Ono ani to manželství není zadarmo, jak se na první pohled může zdát. Zde je pár rad jak vydržet, nezbláznit se a pořád se milovat.

Během svého vztahu mluvte jasně a konkrétně. Pokud vás něco trápí nebo vás něco zklamalo. Buďte konkrétní a řekněte, co to bylo. Vyhněte se zbytečným oklikám typu “ty vždycky děláš tohle a tamto“. Ušetříte si čas a nervy.

Mějte pozitivní přístup. Lichotky ještě nikoho nezabili a jsou jako jedna z mála věcí opravdu zadarmo, tak proč s nimi šetřit. Jedna výtka stojí zhruba 5-10 lichotek. Přílišná kritika není na místě.

Mějte neustálý zájem o svém protějšku. Ptejte se, vyptávejte se, zajímejte se o tom co, kdy, kde, kdo a proč. Ovšem nesmí to být jako výslech, ale musí z toho vyzařovat jasný a upřímný zájem.images (1)

Držte při sobě ve společnosti a hádky či rozpory si nechte na doma, kde si budete rovni. Není nic horšího než se navzájem shazovat před kamarády a vyčítat si vzájemné chyby.

Nezapomínejte ani na pravidelné schůzky v ložnici. Častý sex, dělá ve vztahu ty pravé zázraky. Je to správné koření na to jak si udržet vášeň a nakopat tak zadek stereotypu.

Rozhodnutí dělejte, až vychladnete. Během hádek se řekne spousty věcí, které nejsou myšleny vážně, ale v zápalu boje prostě vyjdou na povrchu. Reakce či rozhodnutí na ně si proto odložte na později, až se situace uklidní.

Vztahy, které trvají delší dobu, přicházejí i o jistou dávku jiskry. To je ovšem zásadní chyba. Přestože se vidíte každý den a všechny zábrany jsou pryč, musíte stále o sebe pečovat. Snažte se stále být ta osoba, která chce zaujmout svého partnera a stále ho chce dobývat.

Poslední rada, která vám ušetří spousty problémů. Nikdy si na svoji polovičku nestěžujte. Hlavně ne vašim společným kamarádům. Jednak to není čestné a za druhé až bude nejhůř či nejnevhodnější chvíle tak se vše dozví. To peklo co bude následovat si jen těžko umíte představit.