Jak vyzrát na exekuce

Z exekucí někdy doslova běhá mráz po zádech. Strach z exekucí je často umocňován příběhy, kdy se s ní setkaly i lidé, kteří ani dlužníky nebyli. Panika z exekucí je často přehnaná a my si povíme, jak na ně vyzrát.

Dlužníci nejsou jen lidé, kteří dluží obrovské částky na povinných odvodech a na daních, ale mohou to být i prostí lidé, kteří zapomenou na úhradu závazků. Pokuta za parkování nebo zapomenutá složenka se mohou stát jejím důvodem. Jednou z nejlepších prevencí proti těmto obavám je včasné placení všech závazků.

 

Když si nejste jistí

Pokud si nejste jistí, jestli patříte mezi dlužníky, nebo jestli už na vás nějaká exekuce není, tak je nejlepší shlédnout dlužnické registry, kde hned zjistíte, jestli v něm zapsaní jste nebo nikoliv. Nejprve však o ně musíte požádat a v takovém ohledu nejlépe pomůže internetový portál Jaknaregistry.cz, kde jsou přehledně seřazeny všechny potřebné informace o exekucích.

Zjistíte tam například, jak se zachovat v momentě, kdy na vás už je vypsaná nějaká exekuce, nebo když jste zaregistrovaný jako dlužník.

 

Prevence je nejlepší

5475013342_2e72c20348_bNejlepší zbraní, proti slovu exekuce, je prevence. Preventivně proto projděte všechny závazky, jestli jsou uhrazené. Pokud vám přijde složenka, faktura nebo pokuta, rozhodně její placení neodkládejte a to ani do druhého dne. Pokud budete své závazky platit včas, tak z exekuce nemusíte mít nejmenší obavy.

Strach z exekucí je tu také kvůli médiím, která se snaží udržovat lidi v neustálém napětí, zjistěte o exekucích bližší informace a dozvíte se, že se nejedná o tak velkého strašáka a až zjistíte, jak si s nimi poradit, možná vás už přestanou trápit. Většina lidí o nich ví minimum informací, stejně tak jako o problematice jejich řešení, je proto namístě navštívit webový portál, který vás přehledně zasvětí do všech důležitých informací.