Jaké jsou letos nejoblíbenější destinace pro letní dovolené?

Léto je v plném proudu. Mnoho lidí už dávno na dovolených bylo, jiní teprve odcestují. Mnozí si nechávají takovou relaxační letní dovolenou až na podzimní měsíce – nejen, že je poměrně populární září, ale hlavně je populární cestovat do zahraničí až v říjnu, kdy už turistů nepotkáte tolik.

Jet však do zahraničí během podzimních u nás už chladnějších měsíců má své jisté výhody. Přece jenom turistů moc není, nemusíte se tak na pláži dělit o slunečníky nebo lehátka. Navíc u moře je v době září a říjnu ještě stále krásně.

Letos je však zvláštní, že mnoho lidé místo toho, aby jeli na dovolenou k moři, jezdí do destinací, které jsou hotovým synonymem pro aktivní dovolenou. Asi už většinu z nás omrzelo válení se na pláži po čtrnáct dnů. Někdo chce i něco poznat, pokud je tedy někde jinde ve světě. Lidé touží o po troše vzrušení, proto si volí trochu dražší, ale za to zajímavější a atraktivnější destinace.

Samozřejmě nadšenci do moře tu taky stále zůstávají, ale pokud by vás zajímalo, jaké destinace letos doslova bodovaly či zatím i bodují, pak pro váš přinášíme takový krátký seznam těch míst, kde se letos octlo nejvíce turistů. Jaké to jsou a proč se do tohoto seznamu řadí?

Rhodos

Řecko je aktuálně zemí, která je nejvíce navštěvovaná turisty. Je to však hlavně díky ceně, protože ta je víc jak příznivá. Lidé se tedy zaměřují na tuto zemi, nejčastěji volí Rhodos, protože zde je nejen krásné moře, ale je tu také možnost potápění nebo návštěvy mnoha památek. Takovou dovolenou přímo tady koupíte zhruba za jedenáct tisíc all-inclusive, což je cena, která se rozhodně neodmítá!

Tanzanie

V poslední době se však pro aktivní dovolenou stala synonymem Tanzanie. Afrika je dnes velice hojně navštěvovaná a je to opravdu možnost, jak zažít jiný a neskonale dobrodružný týden. Afrika je opravdu nádherná, proto pokud zvažujete, kam vyrazit, vyrazte do Afriky, protože jednoznačně nebudete litovat. Tanzanie je oblíbená hlavně díky safari.