Jaké jsou příznaky nadměrné konzumace cukru? Jen omezit sladkosti nestačí

Možná jste si také již někdy řekli, že zkusíte aspoň zlehka najet na trend zdravého životního stylu, a tak jste začali u omezování sladkostí. To je samozřejmě chvályhodný počin, avšak omezení sladkostí ještě nutně nemusí znamenat, že váš organismus není nadměrně zatěžován cukrem. Důležité je v tomto případě sledovat své vlastní tělo.

Vaše tělo vám toho prozradí mnoho

Když posloucháte své tělo, tak vám je schopno dát leccos najevo. Jednoduše vám určitými projevy napoví, že se mu něco nelíbí. Snaha o zdravé stravování nekončí totiž pouze u omezení sladkostí. Různé potraviny v sobě cukr skrývají, aniž by to bylo na první pohled patrné. Může se jednat třeba o ovocné šťávy ze „zdravých“ proteinových tyčinek, nebo kukuřičné sirupy, které bývají součástí dresinků. Jaké jsou tedy hlavní projevy nadměrného příjmu cukru? Zpozorněte, pokud vás trápí:

Pokud máte sníženou schopnost koncentrace a máte pocit, že se vám zhoršila paměť, může za tím stát právě cukr. Dle studií totiž má nadměrné množství fruktózy negativní vliv na mozkové synapse, tedy propojení v mozku. Proto je vhodné zkusit potraviny, které mají blahodárný vliv na činnost mozku. Určitě jejich konzumací čas od času nic nezkazíte. Třeba když vypustíte nějakou sladkost a místo toho si dáte avokádo, které je na mozek velmi dobré.

S mozkovou činností úzce souvisí také střídání nálad, které může být dalším projevem vysokého příjmu cukru. Za kolísání nálad může hlavně konzumace nezdravých rychlých cukrů. Po jejich strávení totiž rychle klesá dočasně zvýšená hladina glykémie, a to může mít za následek úzkostné stavy. Rychlé cukry také snižují schopnost usnout, proto jsou nevhodné hlavně na noc.

Fyziologické projevy také leccos napoví

Jsou zde také fyziologické projevy, jako akné ve tváři, bolesti kloubů nebo nadměrná tvorba zubních kazů. Nemůžete zhubnout? I toto může být důsledek nadměrné konzumace cukru. Využijte proto dobré rady a návody, které vás přivedou k lepšímu životnímu stylu. Určitě to za to stojí!