Jalapeños VI.

Již jsme si popsali Jalapeños na syrový, vařený, smažený, sušený, grilovaný a vyuzený způsob, Jalapeños v kombinaci s ovocem, co nám ale ještě chybí, je kandované Jalapeños, recept pravého mexického zdroje…

 jalapc

Kandované (u nás je lepší termín zavařené) Jalapeños

Budete potřebovat:

Postup:

1. V úvodu je nutné upozornit na nezbytnost rukavic, Jalapeños pálí! Zlikvidujte jejich stonky a papričky nakrájejte na cca 0,5 cm kolečka.

jalap zjalapo

2. Ve velkém hrnci přiveďte k varu ocet, cukr, kurkumu, semena celeru, česnek a kajenský pepř. Poté snižte teplotu a vařte ještě 5 minut. Přidejte Jalapeños  a duste 4 minuty.

jalap tz

3. Pomocí děrované lžíce přeneste Jalapeños do zavařovacích sklenic, zbylý lák přiveďte opět k varu, vařte jej přibližně 6 minut.

jalapogkjg

4. Pomocí šufánku nalijte lák do sklenice k Jalapeños, aby byly všechny naložené ve šťávě a víčka řádně zaizolujte před vzduchem. Poté postupujte klasickým způsobem zavařování, sklenice dejte hřát do hrnce a od varu pak počítejte 15 minut. Poté dejte chladit.

jalůahgeltl

Doporučený čas konzumace je nejméně 2 týdny od zavaření (lepší je ale měsíc od zavaření), směs pak můžete jíst v hamburgerech nebo v kebabu, vynikající je také s karbanátky.
jala g