Je sex s prostitutkou nevěra nebo jen pouhý obchod

Prostituce je podle mnohých nejstarší živnost na světě. Do nevěstince však nechodí jen osamělí muži. Mnoho ženatých či zadaných mužů navštěvuje nevěstince z důvodu nabytí nových zkušeností či jim žena doma nechce povolit určité sexuální praktiky. V mnohých domácnostech se to mlčky toleruje, ale málo kdy by to nechala žena plavat absolutně bez povšimnutí.

Podle nedávných průzkumů navštěvují nejčastěji domy s červenou lucernou Italové. Více jak 45% procent italských mužů, navštíví nevěstinec alespoň jednou za svůj život. Na druhém místě jsou Španělé a třetí místo obsadili Nizozemci. Výsledky jsou však trochu nepřesné, protože údaje nejsou nashromážděny ze všech evropských zemí. V našich končinách se číslo zastavilo na dvaceti procentech, zhruba tolik českých mužů má zkušenosti s prostitutkou.

A jak se na celou záležitost dívají ženy? Jen málokterá žena je schopná přehlídnout navštívení v nevěstinci. Přestože neexistují průzkumy nebo shrnuté názory na to, jak se ženy dívají na sex mužů s prostitutkou, většina žen to podle všeho vnímá jako nevěru.MG_8216-copie

Odborníci se shodují na tom, že muži vnímají sexuální vztah jinak než ženy a jsou schopni oddělit akt od citů. Možná proto považuje mnoho mužů sex s prostitutkou jako obchodní záležitost namísto nějakých románků, které by měli hlubší opodstatnění. Shodou okolností to může mít pro ženy i jisté výhody, pokud přimhouří oko nad sexuální nevěrou s prostitutkou. Většina mužů, přestože vnímá sex s prostitutkou stejně jako nákup v obchodním centru, má menší výčitky svědomí. Na svoji manželku doma jsou pak mnohem hodnější a vstřícnější. Nemluvě o tom, kolik následně utrácejí za společné večeře či dárky.

Ať už vnímáte sex s prostitutkou jako obchodní záležitost či nevěru, vždy se bude jednat spíše o individuální posouzení situace a přesněji to škatulkovat nejspíš nelze. Jediné co lze, je udělat vše tak, aby byly všechny strany spokojené a to by mělo jít v prvé řadě.