Kde je možné zakoupit dárky z Varů?

Návštěva našich největších a nejznámějších lázní, jimiž jsou světoznámé Karlovy Vary, není pro většinu z nás všední záležitostí. Pokud se do Varů dostanete, určitě budete chtít udělat svým blízkým radost a přivézt jim z lázní nějaký vhodný dárek, nebo si pořídit sami pro sebe památku, která vám bude po celý život připomínat toto krásné město. Karlovy Vary nenabízejí pouze léčivé prameny, lázeňské procedury, případně zážitky z každoročního filmového festivalu.

amforka-velkaKromě toho ve městě najdete i klasické lázeňské suvenýry pro potěšení sama sebe nebo někoho z vašich nejbližších. Naprostým originálním unikátem, který nikde jinde neseženete, jsou pokamenělé předměty. Vybírat si můžete z nabídky internetového obchodu, který se specializuje na originální dárkové výrobky z Karlových Varů. Pořídit si můžete nejrůznější pokamenělé předměty, ale i drobnou kosmetiku, či lázeňské oplatky, což jsou vše typické a nezaměnitelné dárky spojené s věhlasnými lázněmi.

Síla přírody Karlových Varů

Na pokamenělých předmětech se můžete přesvědčit o úžasné moci a síle přírody, která dokáže i z obyčejného malého předmětu učinit dokonalý zázrak. Díky horkým vývěrům podzemních vod, které v Karlových Varech a blízkém okolí vynášejí na zemský povrch také nejrůznější minerální látky, můžete nejen léčit některé zdravotní neduhy, ale také využívat vlastností termálních pramenů pro jiné účely.

original-karlovarske-oplatky-cokoladovePrincip tzv. pokamenění předmětů spočívá v jednoduchém procesu. Pokud termální pramen přetéká přes jakékoliv předměty, horká voda se rychle odpařuje a na povrchu těchto předmětů se usazují minerální složky, čímž vzniká kámen zvaný vřídlovec.

Zpravidla k tomuto jevu stačí krátká doba dvou týdnů a originální suvenýr z Karlových Varů je na světě. V nabídce eshopu jsou například unikátní pokamenělé papírové růže nebo amfórky z keramiky. Takováto nevšední a originální dekorace může zdobit obývací pokoj u vás doma nebo u někoho z vašich blízkých a navždy tak připomínat čarovnou moc přírody a kouzlo Karlových Varů.