Kdo nejvíce paří?

average-game-playerKdo si hraje, nezlobí, a protože jsou nejzlobivější děti, měly by to být právě ony, které by měli svírat hračku co nejčastěji. A tak tomu také je. Ale co když přijde na řadu téma počítačových her? Asi všichni z vás si myslí, že odpověď bude stejná. Že jsou to opět dětská bříška, které nejvíce rostou vlivem nic nedělání a nekonečného sezení u počítače a paření her. Nenechte se však zmýlit. Nejnovější studie totiž přišli s poměrně překvapivým zjištěním.

Veškeré hráčky, tleskáme vám. Průzkum totiž zjistil, že jsou to právě ženy starší osmnácti let, které se nejvíce podílejí na tržbách herního průmyslu s 36%. Je však nutno podotknout, že muži starší 18 let se za nimi drží v těsném závěsu s 35%. To znamená, že klasická představa hráče, jakožto šestnáctiletého kluka je tatam. Tato skupina tvoří totiž pouhých 17% ze všech hráčů.SONY DSC
female

Výzkum také zjistil, že hráči hrají stále více nejrůznějších her a jejich druhů. Smaží tak nejčastěji online hry, hry přímo v jejich počítači, hry na sociálních sítích a také hry v mobilech a tabletech. Když se to tak vezme, hrát hry již můžeme kdykoliv a kdekoliv.

Výzkum také přinesl poměrně šokující zjištění, že se velmi masově rozšířilo hraní her u žen nad 60 let. Přičemž nejčastější žánr, po kterém tyto dámy v pokročilém věku sáhnou, jsou střílečky. Uklidnit nás však může to, že tyto ženy nepatří do skupiny hráčů, kteří hrají hry nainstalované ve svých stolních počítačích, od kterých se nehnou, to ne. Jejich zájem upoutaly zejména hry na sociálních sítích a hry mobilní.Grandma

Zajímavé zjištění je také to, že takováto žena hraje hry pravidelně již 13 let. V té době však ještě nebyla ani Candy Crush Saga, ani Angry Birds. Tak co to vlastně hrají? Odpovědí jsou klasické karty, nebo puzzle, které máme, nebo jsme měli v počítači snad úplně všichni.