Kluby v Praze IV.

Poslední „Svatá Trojice“ dělá městu jméno i v cizině, především Roxy a SaSaZu jsou uzpůsobeny pro velké akce, které jsou proklamovány i za hranicemi. Jejich poloha a program jsou už tak známy, že se tyto kluby stávají pravidelným cílem našich zahraničních sousedů. „Malý Glen“ zase, jako „tajná“ komunita sama pro sebe, vyfasovala články ve světových magazínech a v záviděníhodných The New York Times…

Roxy

Adresa: Dlouhá 33, Praha 1

Webové stránky: www.roxy.cz

Stálice mezi kluby a jedno z nejdůležitějších míst kultury s první otevíračkou v roce 1992. V dobách první republiky se zde pořádaly vyhlášené bály nebo se chodilo do kina, teď je Roxy klasika ve svém oboru, která se postarala o dnes již kultovní koncerty. V prvním patře naleznete také kavárnu, galerii a divadlo NoD.

S rekonstrukcí v roce 2010 přišly čtyři bary a nový prostor, jemuž dodávají na atmosféře klenuté stropy historického sklepení. Podium v číslech, to je 12 m šířky, 5 m hloubky, výška z podia pak je 140 cm a výška z podia ke stropu 5 m. Sál má 15 m délky, 12 m šířky a 6,5 m výšky.

V Roxy se krom parties a koncertů, odehrávají taktéž křty CD, DVD nebo knih známých osobností, prostor je užit také k módním přehlídkám, vánočním večírkům, sympoziím a všemu jinému, na co si Roxy pronajmete.

 

SaSaZu

Adresa: Bubenské nábřeží 306, Praha 7

Webové stránky: www.sasazu.com

Kdo nezná SaSaZu, jako by nebyl. Místo původně určené pro porážku dobytka, dnes středobod mnoha koncertů a parties pro až 2,5 tisíce lidí. Mohli jste tu potkat Fedde Le Grande, Kosheen, Lily Allen, Macy Gray, Paul Van Dyka a mnohých dalších.

klub sasazu

 

U Malého Glena

Adresa: Karmelitská 23, Praha 1

Webové stránky: www.malyglen.cz

Restaurace a Jazz/ Blues club, který byl založen v roce 1995, a který se nachází v malebném centru Malé Strany. Interiér Malého Glena spočívá v zrekonstruovaném barokním domě, podnik je rozdělen na horní část s barem a restaurací a spodní Jazz/ Blues club, kde se každodenně odehrávají koncerty. Nově se U Malého Glena nabízí také výhodné ubytování, dokonce i s kuchyňkou. Nacházíte se pár kroků od Karlova mostu…