Kontaktní čočky změnily svět, nyní slouží i pro zábavu

Tato moderní zdravotní pomůcka je dnes již samozřejmostí. Lidem s poruchami zraku umožňují kontaktní čočky pohodlí zejména při sportu. Jejich funkcí je jednak nahradit brýle, a jednak chránit oči při některých očních onemocněních.

Kontaktní čočky pro zábavu

Ovšem dnes se vyrábějí i čočky barevné či crazy čočky, které jsou určeny spíše k zábavě a obveselení v uzavřené společnosti. Každý majitel kontaktních čoček potvrdí, že péče o ně není zrovna jednoduchá. Je potřeba je každodenně čistit a na noc ukládat do speciálního pouzdra. Výrobci se snaží uživatelům kontaktních čoček život s nimi co nejvíce usnadnit, a tak přicházejí s čočkami na jedno či vícedenní použití.

cocky

Proč nosit kontaktní čočky

Pro člověka, který nechce nosit brýle, ale také je mu nepříjemné každodenní nasazování a pečování o čočky, to znamená velké ulehčení života. Prostě si ráno čočky nasadí a večer vyhodí. Znamená to větší pohodlí a svobodu při sportování či cestování. Každý den může přitom nasadit nové svěží kontaktní čočky. Varianta jednodenních kontaktních čoček znamená i velkou úlevu pro osoby trpící alergiemi. Vedle jednodenních čoček se vyrábějí i kontaktní čočky čtrnáctidenní, měsíční nebo tříměsíční.

Současný vývoj umožňuje vyhovět i lidem, kteří touží po změně například týkající se barvy očí. Mohou si pořídit barevné kontaktní čočky a překvapit tak své okolí dokonalou proměnou svých očí spojenou například s jinou barvou vlasů. V nabídce jsou tyto čočky jak dioptrické, tak nedioptrické. Pro dioptrické čočky je třeba zakoupit také příslušný roztok k jejich ukládání. Naprostý šok můžete svému okolí, přátelům na diskotéce nebo jiné zábavě způsobit crazy čočkami.

Máte-li dostatek odvahy a smyslu pro humor, pořiďte si crazy čočky, se kterými vyděsíte při pohledu do zrcadla i sami sebe. Crazy kontaktní čočky vás naprosto změní, což lze ovšem doporučit jen v případě, že takovou proměnu podstoupíte jen v uzavřené společnosti. Pokud byste vyšli na ulici, do práce nebo do školy s tygříma očima nebo s korálky v duhovce, mohli byste se také ocitnout na psychiatrické léčebně. Ovšem na večírku mezi přáteli vzbudíte určitě pozdvižení a obdiv. Crazy čočky se vyrábějí dioptrické i nedioptrické, takže si tuto neobvyklou a zábavnou proměnu může vyzkoušet úplně každý.