Koupit ready made společnost nebo si založit vlastní?

Pokud chcete začít podnikat, musíte mít připravený podnikatelský záměr. Ten určí vaše další kroky. Před startem podnikání musíte vědět, zda chcete působit jako OSVČ nebo si založíte vlastní firmu a společnost. Oba způsoby podnikání mají něco do sebe a nabízí stejné množství výhod i nevýhod.

Nelze tedy říct, že jedno je lepší, než druhé. Vše závisí na vašich plánech do budoucna. V jednom případě si však můžete ušetřit starosti tím, že založení s.r.o. přenecháte specializovaným firmám, které se o celý proces založení postarají za vás.

Proč si nechat založit společnost

Založení živnosti je mnohem jednodušší, než založení a.s. nebo s.r.o. Mít založenou společnost však přináší řadu výhod, jako je lepší zdanění, minimalizování podnikatelského rizika a další výhody. Vytvoření společnosti je však poměrně náročný proces, který stojí značné úsilí a čas. Při založení musíte mít několik desítek listin a navštívit několikrát příslušné úřady. Na trhu existují specialisté, kteří celý proces založení firmy vyřeší za vás. Navíc nabízí ještě jedno rychlé řešení.

Pokud spěcháte na založení společnosti, můžete si zakoupit ready made společnost, která je připravena k podnikání. Jaké jsou výhody ready made společnosti oproti založení firmy na klíč? Je to právě rychlost vyřízení celého procesu. Vyhnete se všem byrokratickým postupům a zamítnutým žádostem a můžete rovnou podnikat.

Koupě připravené společnosti k podnikání vás nebude stát zbytečný čas a energii, kterou byste museli vystát ve frontě na úřadu. Navíc předem znáte přesnou a konečnou cenu za všechny úkony, které jsou potřebné k založení. Neplatíte žádné skryté poplatky. Při špatně vyplněné žádosti musíte vše podávat znova a platit opět některé poplatky. Pokud se obrátíte na specialisty na tvorbu společností, nic takového vás nečeká. Můžete se věnovat rozvoji svého podnikání.