Kulturní dění a zábava v Plzni

Výlet do západočeské metropole lze spojit s návštěvou nějaké kulturní akce. V Plzni se pravidelně koná mnoho výstav, koncertů, festivalů a dalších událostí, ze kterých si vybere opravdu každý. Mnoho akcí se koná na náměstí Republiky, které se pyšní katedrálou sv. Bartoloměje s nejvyšší věží v České republice. V okolí náměstí je několik galerií, muzeí, klubů a samozřejmě mnoho restaurací s plzeňským tekutým zlatem. Také nesmíme zapomenout na Divadlo J. K. Tyla, jehož dvě budovy představují vývoj architektury v posledních sto letech. Historické centrum je obklopeno mnoha parky a sady.

V roce 2018 se ve městě chystají velkolepé oslavy ke stému výročí založení Československa, které vyvrcholí poslední říjnový víkend. Po celý rok se ale v Plzni budou konat slavnosti, koncerty, výstavy a akce, které budou odkazovat na toto výročí. Tyto události budou připomínat známé plzeňské osobnosti a nebo se ponesou v duchu První republiky. Z větších akcí můžeme doporučit Historický víkend, který proběhne v červnu a bude odkazovat na rok 2018 a nebo zářijové představení Prodané nevěsty pod širým nebem. Přehled událostí, které souhrnně nesou označení Plzeň 2018 naleznete na adrese: https://plzenoviny.cz/plzen-2018-prehled-vyznamnych-akci/.

Ať už se do Plzně chystáte kdykoliv, nebo z Plzně přímo jste, určitě si vyberete z bohaté kulturní nabídky. Na stejné stránce najdete informace o aktuálních kulturních událostech, společenském dění a také zde naleznete několik tipů na výlety.

Kromě návštěvy centra města se určitě vydejte do pivovaru. S dětmi pak objevte kouzlo místní zoo, která je spojena s botanickou zahradou a pro zvídavé je zde science park Techmania. Zkrátka v Plzni není o zábavu nouze.