Kvalitní pánské sportovní oblečení

Sport není jen o posilovně, kde to poslední dobou žije. Svaly můžete rýsovat také venku. Začněte sportovat klidně i sami, a to třeba v přírodě. Možná postrádáte tu správnou bundu nebo běžecké kalhoty, ale outdoor oblečení toho nabízí skutečně mnoho. Spoustu aktivit ani speciální oblečení nepotřebuje. Živým důkazem je toho obyčejná, ale tolik prospěšná procházka. Rozhodně se však držte následujících pravidel, abyste se cítili dobře.

Noste oblečení, které je volnější

Když si na sebe vezmete těsné oblečení, jste omezeni v pohybu. Aby k vaší pokožce proudil vzduch, je potřeba zvolit takové oblečení, které vás nebude škrtit a navíc bude vyrobeno z prodyšného a lehkého materiálu (fleece, bi-stretch, textílie). Díky tomu docílíte toho, že se na pokožce pot rychle vysuší. V zimě k vašemu outdoor oblečení zvolte navíc několik vrstev funkčního termo prádla, které vás zahřeje. Také noste vlněné čepice a lyžařské rukavice, když vyrážíte třeba na běžky. Ač se to nezdá, i v chladném počasí svítí slunce a ochrana před slunečním zářením je důležitá.

Zvolte vhodné boty

Jistě se také shodneme na tom, že nejen šaty dělají člověka, když ho svým způsobem dotváří i boty. A na ty je zvláště ve sportu kladen velký důraz. Musí být komfortní a prodyšné. Když jsou perforované, tak sem vzduch proudí snadno. S povrchovou vrstvou GORETEX jsou boty také voděodolné – oceníte zvláště při outdoorových aktivitách na horách. Stejnou funkci mají i goretexové bundy. Zateplení vám přinese zahřátí a prevenci nachlazení.

A ještě jedna rada, co se týče podešvů u bot. Ty jsou zase výhodné v tom, že tlumí nárazy. Jedině tak se z bot stávají ty pravé do nepříznivého počasí i do horkého slunce. Nesmí vám v nich chybět stabilita. Přilnavost zajistí Megagrip sloučenina. Semišová kůže na vrchu bot už je příjemný bonus.