Kvalitní spánek je základ zdravého života

Spánek je pro naše tělo i zdraví velice důležitý, dochází během něj k regeneraci našeho organismu, načerpáváme novou energii a obnovují se některé buňky. Nedostatek kvalitního spánku může mít za následek celou řadu zdravotních obtíží. Naopak kvalitní spánek posílí naši imunitu, zvýší naši schopnost koncentrace a je to prevence před duševními obtížemi. Pro kvalitní spánek je však důležitá nejen kvalitní postel, ale také povlečení a peřiny.

Jak si vybrat to správné povlečení

Vzhledem k tomu, že většina z nás tráví v posteli téměř třetinu života, je potřeba, aby byla pohodlná. Pohodlí zajistí i kvalitní povlečení. V současné době trh nabízí velké množství různých vzorů, barev i materiálů. Mezi nejvíce používané patří asi bavlna, mikrovlákno či krep.Bavlna dobře saje vlhkost, je pružná, měkká a v chladném období dobře hřeje. Dobře se udržuje, malou nevýhodou může být její mačkavost.

Mikrovlákno nabízí podobné vlastnosti jako bavlna. V létě chladí, v zimě zahřeje. Krep je tkanina, která má dobré izolační vlastnosti a nabízí velmi snadnou údržbu. Velký výběr povlečení naleznete na e-shopu dante.cz.

I peřina je důležitá

Při výběru peřiny je důležité si ujasnit, jakou výplň upřednostňujete. Bude to klasická deka péřová nebo deka z jiných přírodních či umělých materiálů? Jiné požadavky na peřiny a deky mají alergicky. Peřiny pro alergiky musí být chráněny proti roztočům. Péřové přikrývky mají dobrou tepelnou izolaci a výhodou je i savost. Také nabízejí dlouho životnost.

Přikrývky z ovčí vlny si začínají nacházet stále více příznivců. Ovčí vlna snadno absorbuje a odpařuje lidský pot. Jsou vhodné i pro alergiky. Přikrývky z dutého vlákna mají velkou hřejivost, jsou lehké a můžeme je snadno a často prát.

Na okna záclonu

Pro dobrý pocit a klidný spánek jsou vhodné i záclony na okna. Navozují pocit soukromí a příjemnou atmosféru, která je pro dobrý a kvalitní spánek velmi důležitá.