Kypr

Oficiálním názvem Kyperská republika se nachází ve východní části Středozemního moře, východně od Řecka, jižně od Turecka, západně od Sýrie a severně od Egypta. Nabízí tak velmi rozdílné kulturní prostředí, které bralo inspiraci ze všech zmíněných zemí.

Kypru se též přezdívá Afroditin ostrov lásky a krásy. Pravdou je, že se jedná o jeden z velkých skvostů ve středozemním moři. Dovolená Kypr je ideální pro aktivní odpočinek a nabízí spousty druhů sportů a zábavy jaké existují. Jsou zde golfová hřiště, tenisové kurty a vodní parky. V zimním období se můžete koupat v moři a zároveň sjíždět svahy na horách v Troodosu. Dovolená Kypr je jedním z největších zážitků, které můžete zažít.

cyprus

 

Není to jen díky místním svatbám s venkovní hostinou, které se účastní celé vesnice a vy tak můžete nakouknout do zvyků a tradic místních obyvatel jako je rozbíjení granátového jablka nebo bujaré oslavy až do pozdních ranních hodin. Jestliže budete mít to štěstí a narazíte na svatbu, je dobré znát jeden zvyk.

Pití vína je na Kypru trochu složitější. Sklenička se vždy plní jen do poloviny a víno se dolévá. Je nezdvořilé vypít sklenici až do dna. Pro milovníky historie se tu naskýtá možnost navštívit některé z archeologických nalezišť a nesmírných památek z dob dávno minulé jako jsou Osmané, Římané nebo Křižáci. Na znalce architektury tu čekají gotické katedrály a mešity. Povaha Kypřanů je velmi milá a přátelská. Věčně usměvaví lidé si s vámi rádi popovídají a nikam nespěchají, vědí totiž, že jste na dovolené.