Legální chiptuning není mýtus

Úprava vozu je vítaná jak mezi milovníky silných aut, tak mezi naprostými amatéry. Kdo by nechtěl mít výkonnější auto nebo nižší spotřebu. Obojí ho lze dosáhnout pomocí chiptuningu. Zvýšení výkonu vozu však není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.

Aby chiptuning sloužil a neničil pouze vůz, je zapotřebí postupovat podle osvědčených postupů a pravidel. Jak poznat kvalitní úpravu motoru a nenechat se napálit?

Legální chiptuning je novinkou na trhu

Přestože na trhu existují úpravy motoru, které jsou v souladu s požadavkem emisních norem a bez problému s nimi projdete měřením emisí i STK, existují i verze úpravy, které spadají pod takzvaný legální chiptuning. Jedná se o absolvování náročné homologační zkoušky, díky kterým získá dála možnost zapisovat úpravy motoru do technických průkazů.

Úpravy motoru lze zapisovat do technického průkazu vozidla a jsou tedy zcela legální. Jednotlivé úpravy se vztahují na následující kategorie:

Jedná se o atmosférické, tak přeplňované (turbo) motory.

Aby bylo možné provést úpravu, je zapotřebí splnit určité podmínky pro zápis. Podmínky jsou následující:

Zapsat do technického průkazu je možné vše, co splňuje výše uvedené podmínky. Pokud dojde k navýšení výkonu o více jak 20%, lze vše potřebné upravit tak, aby se splnily podmínky atestu.

Využijte jedinečné možnosti a získejte vylepšený vůz se zárukou. Jezděte rychleji a za méně peněz. Mít lepší vůz za minimální investici nebylo nikdy jednoduší. Obraťte se dílnu, která nabízí legální chiptuning s certifikací a potvrzením od Ministerstva dopravy ČR.