Máte doma zlatokopku

Zlatokopky jsou tu s námi od té doby, co přišli peníze a různé společenské výhody. Zlatokopky milují život v luxusu, i když sami si ho dopřát nemohou. Jejich smysl života jsou peníze, dárky a vlastně všechny materiální věci, kterými se může obklopit. Přesto se zlatokopka nemusí vždy zajímat o diamanty a luxusní šperky, její sílá může být mnohem nenápadnější. Podívejte se na varovné signály, které vám ukážou, zda žijete se zlatokopkou.

Věnujete jí luční kvítí k výročí, namísto toho abyste ji koupili prsten z diamantu a rázem je všechno špatně. Namísto luxusní večeře v klubu si dopřejete procházku s kebabem v ruce a opět je všechno špatně. Zlatokopky nestojí o nic, co se nedá změřit penězi, také je nezajímá nic, na co se nedá sáhnout a nemá to značnou prestiž. Poznat se to dá i na tématech konverzace, postojích a názorech.

Psychologové se shodují v tom, že pokud se člověk zajímá o finanční otázky a snaží se finančně zabezpečit, není nic špatného. Je však zapotřebí vidět rozdíl v zodpovědném přístupu k penězům a k šílenému materiálnímu založení člověka. Nemluvě o tom, že nastává závažný problém v tom, pokud je vztah založený jenom na penězích.sm3_72

Dalším příznak toho, že žijete se zlatokopkou může být vztek, pokud jí odmítnete cokoliv uhradit. Jestliže vám navrhne večeři v drahé restauraci a čeká, že ji pozvete, je nejspíše něco špatně. To samé v případě jejího toužebného dárku k narozeninám, který překračuje částku tisíců korun, a vy odoláte a namísto toho jí koupíte něco méně drahého. Pokud máte doma zlatokopku, rázem poznáte změnu atmosféry a jejích emocí, které bude dávat patřičně najevo.

Bez problému přijímá dary, které ji věnujete a služby, které ji poskytujete. Pokud jste štědří a rádi se dělíte, je to od vás hezké, nicméně byste měli vědět, kde jsou hranice. Chodit s dívkou, které platíte mobilní telefon, nájem, benzín, atd. a navíc tyto služby bere automaticky, nevěstí nic dobrého. V takovém tempu dlouho vztah nevydrží a nakonec budete ten špatný vy. Hodnota dárků by měla záležet vždy na pocitech obou partnerů, nicméně nic by se nemělo přehánět a oba dva by měli být dostatečně soudní.