Mercedes Benz třídy S - požitek z jízdy společně s přepychem

Jak je známo člověk se rád obklopuje luxusem a ti kteří si tento komfort mohou dovolit to i rádi dávají ostatním najevo. Jedna z možností jak ostatním říci že peníze pro něj nejsou překážkou je pořízení luxusního Mercedesu Benz třídy S.
Nová generace toho vozu prošla, oproti dřívějšímu modelu, velikými změnami, nejen co se faceliftu kapoty týče, ale i vybavením interiéru a motorizací. Karoserie automobilu byla pojata více agresivnějším stylem, evokuje pocit že je automobil neustále v pohybu. Všechny klasické automobilové žárovky byly nahrazeny světly typu LED, čímž se z tohoto automobilu stal vůbec první vůz s kompletním LED osvícením na světě. Esko bylo vůbec po celou svou historii průkopníkem v nových technologiích, které naznačovaly jakým směrem se budou ubírat i normální osobní automobily. Bylo to právě Esko, které v 70. letech přišlo jako první v Evropě se systémem airbagů. Další novinkou je například i automaticky zabudovaná vůně v klimatizaci, či systém masážních válečků který je ukryt v každém ze sedadel.
M2
O tom, že je celý interiér automobilu vykládaný dřevem v kombinaci s tou nejluxusnější kůží z irských krav je snad i zbytečné se zmiňovat. Více zajímavé jsou však motory, které jsou k dispozici. A to zejména hybridní verze kombinující řadový naftový čtyřválec  s 20kW elektrickým motorem. Právě tyto motory poté slibují spotřebu pouhých 4,4 litrů nafty na 100km, což je u automobilu tohoto typu poměrně překvapivé.
M3Automobil jakým je Mercedes Benz třídy S, splňuje téměř veškeré požadavky, které jsou od automobilu této třídy očekávány. A velmi často se stává volbou úspěšných. V České Republice se však prodeje pohybují „pouze“ kolem 55 vozů, což je také dáno tím, že v kvalitě se odráží i cena. Pokud si na tohoto drobečka, v průměrné výbavě, brousíte zuby, připravte si alespoň 7 milionů korun českých.