Moderní slovník diet

V osmdesátých letech, se odehrál jeden příběh, který můžeme znát i z televizních filmů a seriálů. Jeden vypečený podnikatel rozesílal dopisy, kde nabízel za sto korun účinný návod na hubnutí. Paničky a dámičky, které se chtěli líbit, nelenili a stokorunu zaslali. Následně jim přišel dopis, kde stálo „Nežer!“.

Většina napálených to nechala plavat, někteří se však hlásili za spravedlností, jenže bez úspěchu. Většina právníků se shodla, že onen podvodníček splnil, co slíbil. Účinná dieta to byla.

V dnešní době se však dočkáme mnohem více propracovaných diet, které mají co dočinění s regulérním vědeckým výzkumem. Nutriční poradci si rozhodně vydělají více než výše uvedený dareba, jenže pokud se na to podíváte selským rozumem, prodají vám téměř totéž, jen v jiném obalu. Přesvědčit se můžete sami. Pokud navštívíte poradce na hubnutí, může vám říct velmi podobnou větu tohoto typu: „Díky nutričnímu typu vaší osoby, je důležité zaměřit se v prvních dnech redukční diety na aerobní aktivity a omezit přístup sacharidů a glukózy, nicméně je velmi důležité aby byla zajištěna temporalita přísunu potravin.“ Ve zkratce lze říci, že se máte více hýbat, jíst méně sladkých potravin, pečiva a pravidelně jíst. Na první pohled banální věc, kterou známe všichni. Jenže stále více lidí, vyhledává odborné poradce na hubnutí.art-weight-620x349

V prvním stádiu na vás vyplaví slovník z cizí planety a začnou používat chemické názvosloví. Uhlohydráty, polysacharidy, nemastné kyseliny a tak dále. Řeknou vám podrobný proces přeměn a spalování v těle a dokonce vám ukážou v alchymistické baňce chemické roztoky, jak se to vše míchá ve vašem těle.

Kromě chemického slovníku si potrpí i na váhu a tím nemyslíme tu vaší. Vše musí být dopodrobna zváženo a naměřeno, jinak se vystavujete možnosti jojo efektu a vaše dieta se mine účinkem. Ve skutečnosti je to však všechno prosté a stačí se řídit jednoduchým návodem.

Vydávejte více energie, než kolik jí přijímáte. Jezte pětkrát denně menší porce bohaté na maso a zeleninu. Třikrát týdně minimálně hodinu sportujte a nepijte alkohol. Pokud alespoň trochu dodržíte tuto jednoduchou věc, budete hubnout i bez zbytečného doučování chemických vzorců.