Mužská péče o pleť

Mužská pleť si vyžaduje stejnou pozornost jako jiná část těla. Nemusíte mít ve své koupelně x tisíc přípravků, ale základní péče o pleť by ve vaší hygieně chybět rozhodně neměla. Správný muž by měl disponovat přípravkem na čištění pleti, krémem na zvlhčení pokožky či přípravkem na odstranění odumřelých buněk.

Být absolutní chlap je trendem z minulosti, který čím dál více ztrácí své přívržence. Stále více chlapů dbá o svůj vzhled a není jim jedno, jak vypadají. Světová produkce panské kosmetiky se za poslední roky zvedla o čtyřicet až padesát procent. Je to jasný ukazatel toho, že muži jsou ochotni investovat do svého vzhledu. Jednomu mýdlu a vodě po holení zkrátka odzvonilo.

Rozdíl mezi pánskou a ženskou pokožkou je rozdílný. Proto si nepomůžete ani tím, že si čas od času vypůjčíte od své drahé polovičky jeden z jejích krémů na pleť. Muži mají mnohem citlivější pokožku než ženy, neboť se každý den musí holit a tím ztrácejí přirozený ochranný film na své pokožce.1

Mužská pokožka má mnohem méně potních a mazových žláz, než ženská. Proto se musí lišit i mužské a ženské přípravky o pleť. Díky tomu budete mít pokožku jako dětskou prdelku.

Nemusíte být nutně zženštilý chlap nebo metrosexuál, abyste kvalitně pečovali o své tělo. Na základní péči vám bohatě stačí tři přípravky, které zajistí vše potřebné. Čištění pleti, odstranění odumřelých kožních buněk a zvlhčení. Pokud chcete být skutečný ochránce svého těla, můžete si ještě dokoupit balzám na rty a krém, který aplikujete kolem očí.

Každý den byste se měli věnovat čistění pleti. Kupte si kvalitní gel či mycí emulzi. K čištění doplňte i peeling, který se postará o hloubkové čistění pleti a odstraní kožní buňky. Díky tomuto postupu nebudete mít tolik citlivou pokožku po holení. Naposled aplikujeme přípravek na hydrataci, který se postará o jemnou pleť.