Nejdražší domy na světě

Každý považuje svůj domov jako jedinečný k nezaplacení. Na světě však existují domy, které jsou doslova k nezaplacení. Dnes si ukážeme pět nejdražších nemovitostí, které jsou ukázkou okázalosti a přepychu.

Spodní příčku tedy pátou obsadila nemovitost nacházející se v Beverly Hills. Celý objekt se jmenuje Hearst Mansion a jeho tržní cena se pohybuje kolem 165 milionů dolarů (necelé tři miliardy korun) a kromě neskutečné ceny se může pochlubit i úctyhodným počtem ložnic (29). Na zahradě pak nalezneme tři bazény. Svoje renomé získal díky filmu Kmotr. Useknutá koňská hlava v hlavní ložnici se těžko zapomínáHearst Mansion

Prvním majitelem sídla byl William Randolph Hearst, zakladatel nakladatelství známeho po celém světě. Další historickou osobou byl J. F. Kennedy, který zde strávil své líbánky.

Čtvrtou příčku dobil o pouhých pět milionů dolarů Fairfield Pond v Hamptons na Long Islandu. Jeho hodnota se vyšplhala na 170 milionů dolarů a přezdívá se mu také jako největší soukromý obytný komplex v USA. Dům o rozloze 63 akrů se rozprostírá pět sportovní hřišť, bowlingová dráha. V domě můžete ulehnout ke spánku v 29 ložnicích nebo využít horkou lázeň za necelé tři milióny korun (150 tisíc dolarů). Majitel je multimilionář Ira Rennert.

Penthouse u Hyde Parku tak zní jméno na třetí příčce. Shodou okolností se nejedná o vilu či dům, ale o luxusní byt v Londýně. Tento byt je určen především pro ty, kteří se o sebe až moc bojí. V ceně jsou neprůstřelná okna, snímače duhovky, tajná chodba a nouzová místnost a trénovaná stráž. Za cenu 200 milionů dolarů (37 miliard korun) získá majitel 24 hodinovou pokojovou službu, lázně, kurt a vinný sklep.

Penthouse

Nejspíše nejznámější nemovitost v dnešním článku, je Villa Leopolda ta se umístila těsně na druhém místě. Zámeček se nachází ve Francii u přímořského města Villefranche-sur-Mer. Byla postavena pro belgického krále Leopolda v roce 1902. Zámeček nabízí devatenáct ložnic, sportovní hřiště, kuchyně a domácí kino. Celková hodnota Villa Leopolda je stanovena na 506 milionů dolarů a poslední veřejná zmínka o ní padla s ruským ocelovým magnátem Michailem Prokhorovem.

První místem a nejdražším domovem světa se pyšní k nebi směřující dům Antilla v Mumbaí v Indii. Jeho cena je odhadována na jeden bilión dolarů (19 bilionů korun). Tahle 27 patrová budova je vysněným domovem čtvrtého nejbohatšího muže planety, Mukeshe Ambaniho majitele petrochemické společnosti Reliance Industries.

Vysoké stropy, ohromné haly, sklápěcí pódia, šestipatrová garáž, závěsy z kříšťálu a personal čítající 600 služebnků. Mukesh zkrátka nasadil laťku, která se jen tak nepřekoná.