Nejlepší značky švýcarských hodinek

Kdo by při vyjádření obdivu nad přesností jakéhokoliv zařízení, nebo i dokonalostí lidského konání, neznal výraz: „šlape, jako švýcarské hodinky“. Toto rčení se odvinulo od skutečné přesnosti a vynikající kvality švýcarských hodinek. Určitě každý z vás slyšel o některé ze známých značek švýcarských hodinek, které jsou vesměs symbolem vytříbeného vkusu a známkou luxusu.

Magický nápis „Swiss made“ je zárukou nejen naprosté spolehlivosti, ale také známkou o vašem vřelém vztahu k luxusním věcem. Ve Švýcarsku se vyrábí celá řada hodinek nejrůznějších značek a většina z nich je pojmem již řadu let ve všech zemích světa. Z desítek známých švýcarských značek jsme vám vybrali 5, které si představíme.

Omega

O spolehlivosti, přesnosti a vynikající kvalitě, hodinek Omega svědčí fakt, že tato značka je vždy jedinou při měření časových úseků při největších sportovních akcích, zrovna tak pomáhala při objevování Měsíce nebo hlubin oceánů.

OMEGA-Dark-Side-Moon-Speedmaster-6

Pánské hodinky Omega jsou snad nejprestižnější záležitostí pro muže všech věkových i sociálních kategorií. Nejen James Bond, ale i další osobnosti si potrpí na tuto nejvěhlasnější značku. Podobně je to i u dámských hodinek, které vynikají lehkostí a elegancí v každém detailu a jsou tím nekrásnějším šperkem na zápěstí ženy. Obzvláště to platí o modelové řadě Constellation, jejíž reklamní tváří je modelka Cindy Crawford. Značka Omega je schopna vyrábět hodinky i v závislosti na módních stylech a zároveň si uchovat svůj osobitý styl.

 

Longines

Hodinky Longines, které jsou příkladem elegance, stability a vysoké úrovně zpracování, se vyrábějí v deseti základních modelových řadách. Kromě elegantních hodinek začala firma nedávno vyrábět i sportovní hodinky. Hlavní doménou jsou ovšem stále elegantní modely s tenkým pouzdrem, detailně rozpracovanými ciferníky a jemnými ručičkami. Hodinky Longines se hodí do prostředí, kde je potřeba zapůsobit. Například na pracovní schůzky, obchodní večeře, mezinárodní konference atd. Značka Longines je m.j. spojena s formulí F1 a s tvářemi sportovních hvězd jako jsou Agassim nebo Sabatini.

longines-hour-angle-watch-01_zps48a78809

Rolex

„Rolexky“ patří k neprestižnější značce mezi náramkovými hodinkami. Kromě luxusního provedení se vyrábějí hlavně modely určené pro profesionální potápění, letectví, horolezectví apd. Se značkou Rolex je spojeno několik světových prvenství. J. Piccard je použil při nejhlubším ponoru do Mariánského příkopu v Tichém oceánu do hloubky téměř 11 km. E. Hillary je měl na ruce, když jako první člověk stanul na nejvyšší hoře světa, Mount Everestu, ve výšce 8848 m. Značka Rolex také přišla jako první s vodotěsnými hodinkami nebo hodinkami se samonatahovacím strojkem.

rolex

Tissot

Značka Tissot je symbolem tradice švýcarského hodinářství již více než 150 let. Od svého vzniku se firma snažila přicházet s revolučními obměnami. Poslední novinkou jsou hodinky Tissot T-Touch, vynikající netradičními funkcemi, které jsou ovládány dotykem na určeném místě safírového sklíčka. Žádná tlačítka, stačí dotyk na sklíčku a objeví se vám barometr, kompas, alarm, teploměr, výškoměr, nebo chronometr.

Tissot

Traser

Původně se jednalo o armádní hodinky, které jsou vyrobeny z ušlechtilých materiálů a navíc vybaveny mb-microtec osvětlením, v současnosti nejlepší luminiscenční technologií. Hodinky Traser jsou dobře čitelné i v naprosté tmě.

traser

Každý preferuje jinou značku, od každé lze ovšem čekat naprostou přesnost a spolehlivost. Nezapomenutelné jsou samozřejmě také světově známé značky jako jsou SWATCH, Alpina, Golana a další, které dělají radost svým majitelům.