Nejúspěšnější knihy podle počtu prodaných kusů

V dnešní době vychází během jednoho měsíce na tisíc knížek, a jen jedno procento z nich se dostane na pomyslné výsluní, kde se udrží pár dní a zase zapadne do koloběhu dějin. Jsou však i knihy, které se si své místo ve světové popularitě udrží a bodují několik let. Zda je to kvůli dobře napsané knize nebo spíše skvěle promyšlenému marketingu a PR, by se dalo diskutovat několik hodin. Tak jako tak tyto knihy četl nebo aspoň o nich slyšel každý a patří tedy ke světovým knihám, které se již čtou a budou číst desítky možná i stovky let.

Pán Prstenů od J.R.R. Tolkiena patřila dlouho ke knihám s velkým potenciálem, ale možná vinou nekvalitní reklamy byla tato skvělá kniha, respektive série knihy dlouho opomíjená. Avšak i na ně se usmálo štěstí a tak tyto fantasy knihy patří k jedněm z nejoblíbenějších knih na světě. Díky prodaným 103 milionů kusů se stejně jako následující nejprodávanější světová kniha dočkala filmového zpracování. Jestli je stejně povedené jako knižní předloha nechám na vás.pán prstenu

Abraka Dabra v této knize nezaznělo, ale mohli jsme slyšet plno jiných užitečných zaklínadel a zaříkávadel či receptů na kouzlené lektvary, které nám mohli pomoci v různých tížících situacích. Nicméně v našem světě zkrátka nefungují a tak se my mudlové musíme spokojit pouze s tím, že příběh o čarodějnickém učni Harry Potterovi patří k nejprodávanějším a dovolíme si tvrdit, že i k nejoblíbenějším knihám na světě. Celkem se jich prodalo na 400 milionů kusů a zaslouží si tak třetí místo.

Druhou příčku obsadila jedna politická ideologie, které bylo prodáno na 820 milionů kusů. Autor je sám velký Mao Tse-tung a celá kniha nazývána též jako „malá červená kniha“ má za úkol vysvětlit čínskému lidu a všem lidem světa o čem je Komunistická strana Číny a jaké jsou její záměry.

bible

Kniha knih, Boží slovo, Písmo svaté nebo jen Písmo je přezdívka pro nejznámější a nejprodávanější knihu na světě. Pokud jste si mysleli, že je to Bible, máte pravdu. Jedna velká kniha složená z menších knih je považována za svaté psaní inspirované samotným bohem. Jaký je skutečný původ Bible se asi nikdy nedovíme a však co víme je to, že doposud bylo prodáno 3,9 miliard kusů a tímto číslem je Bible nejprodávanější knihou v dějinách lidstva.