Neotřelé sporty pro fajnšmekry I.díl

Na světě je spoustu bizarních věcí. U sportu tomu nebude jinak. Přináší me vám seznam těch nejdivnějších, nejbrutálnějších a nejhloupějších sportů na světě.

Hod trpaslíkem

Začneme trochu úsměvnou, ale na druhou stranu hloupou zábavou. Při tomto sportu si musíte ťukat na čelo a zároveň se alespoň trochu usmívat. Nejčastěji se koná v barech, kde na sebe narazí několik středně urostlých chlapů, kteří soutěží v tom kdo dohodí nejdál trpaslíkem. Ano, slyšíte správně. Hlavní postavou celého sportu je totiž osoba malého vzrůstu. Ten se spravidla obleče do co nejvtipnějšího oblečku a poté se s ním háže co nejdále. Místo dopadu je pokryto matracemi, aby byl dopad co nejměkčí. Přestože se na první pohled nemusí brát tento sport příliš vážně, je rozšířen po celém světě. Jednu dobu byl i na seznamu OSN pro ochranu lidských práv a například ve Spojených státech na Floridě a New Yorku je tato zábava ilegální.

Rocky Brouk a Kudlanka Lee

Dalším tématem bizarních sportů jsou zápasy brouků. Ty jsou populární především v Číně, Vietnamu či Japonsku a Thajsku. Jejich tradice sahá dlouhá staletí do historie. Například zápasy cvrčků sahají až do dynastie Tchang. Kdo neví, jak stará je tato dynastyie, bohatě postačí, že hodně.

souboj hmyzu

Aréna v podobě akvárka či klece obvykle spolkne na dva zápasníky, ale pořádají se i souboje s více hmyzími bojovníky. Nejčastěji se používají roháči, kudlanky velcí zlatohlávci, škorpióni a jiná chamraď. Pokud si myslíte, že si sebere brouka na louce a zančete s ním bojovat, jste na omylu.

Tito speciálně vycvičení brouci mají dlouhá léta tréninku a odříkání. Již od malička je jim vštěpována agresivita, která je uměle stimulována. Podává se například cukr, který zvyšuje agresivitu.

Duel končí po smrti jednoho hmyzáka či převrácením na krovky nebo shozením z větve. Důkazem toho, že je tato zábava velmi populární, může být i fakt, že se konají sázky nebo zápasy s profesionálním komentářem.