Nepřehánějte to se SEO. Nemuselo by se vám to vyplatit

SEO je mocný nástroj, který však může udělat ve špatných rukách hodně neplechy. Pokud se optimalizace – SEO přežene, může být celá stránka zničena. Máme pro vás pár tipů, čemu se vyvarovat, aby vaše optimalizace pro vyhledávače dopadla dobře.

Nic se nesmí přehánět

seo-1216145_960_720Nic se nesmí přehánět. U SEO to platí dvojnásob. Pokud se pustíte do stránky, kterou z 90% přetvoříte do skvělé SEO podoby, u vyhledávačů a zákazníků si příliš nepomůžete. Stránka musí být o kompromisu a musí zde panovat rovnováha mezi vyhledávačem a čtenářem.

Podobně je tomu i u zpětných odkazů. Nenakupujte zběsile nekvalitní zpětné odkazy, které vám v konečném důsledku mohou jen přitížit. Vaše webová stránka nákupem nekvalitních odkazů může jenom prodělat.

Jak získat kvalitní zpětné odkazy

Základem je, aby odkaz vypadal přirozeně. Nakupování odkazů na stránkách, které jsou vytvořeny jen pro tento účel, vám lepší výsledky nezajistí.

Co nefunguje:

Co funguje:

Nyní máte základní přehled o jedné disciplíně v SEO. Optimalizace pro vyhledávače je však mnohem náročnější, a pokud budete chtít mít pravidelné a dlouhotrvající výsledky, je lepší obrátit se na odborníky.