Obložte si stěny dřevem

Kdo by se necítil útulně v příjemně vytopené horské chatě kompletně obložené voňavým dřevem. Mnozí se v dřevu doslova shlédli a stavějí si dřevostavby připomínající severské sruby. Ovšem dřevo můžete využít i ve zděném domě, na jehož interiér můžete instalovat dřevěné obklady.

Jak si pořídit dřevěné obklady

Stačí se obrátit na firmu Drdlík, která se nechala inspirovat tradicemi upřednostňujícími dřevo jako přírodní materiál. Ze dřeva, která je vynikajícím stavebním materiálem používaným i v bytové architektuře, vyrábí nejrůznější produkty, mezi které patří také dřevěné obklady na stěnu. Dokonce vyrábí několik typů obkladů, jako jsou například obklady z borovice vejmutovky, špalíčkové obklady řezané z větví a tenčích kmenů smrku, štípané obklady tvořené destičkami z masivního dřeva, a také dřevěné masivní obklady na stěnu.

Výhody dřevěných obkladů

Dřevo je samo o sobě přírodním materiálem, který v interiéru přispívá k příjemnému klima, útulnosti a teplu. Dřevěné obklady mají nejen estetické přednosti, ale jsou i praktické a účelné pro své tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Díky dřevěným obkladům lze dosáhnout značných energetických úspor. Kromě toho jsou dřevěné obklady neškodné zdraví a dokonce si je mohou bez obav dopřát i silní alergici. Interiér se promění v přirozené a zdravé prostředí, které navíc krásně voní lesem.

Druhy dřevěných obkladů