Pěstování hub

Houby jsou výborným jídlem, které má většina lidí spojené s procházkou v lese. Často je však jejich hledání komplikované a v největších houbařské sezóně je již mnoho hub vysbíráno od hbitějších houbařů. Houby však není nutné takto vyčerpávajícím způsobem vyhledávat, lze si je snadno vypěstovat v domácích podmínkách.

zampion-bily-hotovy-substrat-10kgPěstování hub doma je ještě jednodušší, než pěstování květin. Většina lidí neví o tom, že lze houby takto pěstovat a tak si houby nemohou dopřát kdykoliv se jim zachce. Pro pěstování hub stačí zakoupit substrát s podhoubím, ze kterého houby vyrostou. Takový substrát ovšem není samozřejmostí, v běžných obchodech na něj nenarazíte. Pro nákup substrátu pro pěstování hub je potřeba navštívit obchod ekohouby.cz, který se na prodej takovýchto substrátů přímo specializuje.

hliva-ustricna-substrat-15-kgJedná se o ekologické substráty, které jsou 100% přírodní a svým majitelům přinesou záruku hojné úrody hub. Velmi šokující je cena, která je velmi nízká a celý substrát se tak stane naprosto nenáročnou investicí, která přinese velké množství velkých a zdravých hub. Houby lze ze substrátu pěstovat kdekoliv, v domě, v bytě nebo i na zahradě. Co se týče samotného výběru hub, tak mezi nejpopulárnější houby k pěstování patří žampiony a hlívy ústřičné. Žampiony jsou velmi výborné a pokud máte rádi velké zdravé houby, vyrostou vám doslova pod nosem. Takto můžete pěstovat bílé i hnědé žampiony a je na vás jestli si vyberete velké nebo malé balení substrátu.

shii-take-substrat-35kgMezi nejoblíbenější druh huby patří však hlívy. Podhoubí hlívy ústřičné lze rovněž snadno objednat. Jedná se o vyhledávanou houbu s výraznými léčivými účinky, skvěle se hodí do celé řady jídel a díky substrátu si lze dopřát její pravidelné sklízení v několika vlnách.

Substráty tedy nejsou jen na jednu úrodu, ale lze se těšit z velkých výnosů, které se postarají mnoho skvělých jídel. Hlívami však možnosti pěstování nekončí, lze si objednat a pěstovat také šupinovky, houby shiitake, lesklokorky, limcovky, bedly, ale i lesní houby. Sadba hub je snadná a umožní každému se vypěstovat houby za minimální náklady.