Potraviny, po kterých vám hravě narostou svaly

Během makání na své figuře a pekáči buchet nesmíte myslet jen na váhu zvednutých činek a počtu opakování. Posilování totiž není jen o stráveném času v posilovně, ale i o správné stravě, kterou během posilovacího procesu do sebe dostáváte. Zde jsou ty nejlepší potraviny, které vám zajistí kvalitní nárůst svalové hmoty.

Pro nikoho nebude novinkou, když zmíníme, že za získáním svalů stojí tyto tři důležité složky: proteiny, sacharidy a zdravé tuky.

Proteiny se řadí mezi všelék na posilování a hubnutí. Nejenže pomáhají k vybudování svalové hmoty, ale jsou užitečné i při hubnutí, neboť skvěle zasytí a zrychlují metabolismus. Sacharidy zase dodávají tělu potřebnou energii a zdravé tuky se postarají o to, že se tělo nebude zbytečně připravovat na zimu a ukládat tak tukové zásoby.

V jídelníčku též nesmí chybět minerály a potřebné vitamíny, které pomohou ke správné obnově a regeneraci.

Základní stavební kámen jsou proteiny. Proteiny se skládají z dvaceti druhů aminokyselin a z toho devět aminokyselin, neumí tělo produkovat a tak musejí být dodávány ve stravě.build_muscle

Nejlepší formou potravy jsou jídla, které obsahují kompletní proteiny. Pokud tedy toužíte po nablýskaných svalech, musíte se postarat o to, abyste v každém jídle měli kompletní proteiny. Následně se pak musíte postarat o pravidelný příjem těchto klíčových suroviny.

Proteiny by tělo mělo dostávat každé tři hodiny v pravidelných dávkách. Nejčastěji ve formě masa, mléka či vejce, ale protein najdete i v luštěninách a obilovinách. Ovšem protein rostlinného původu je méně kvalitní než původu živočišného.

Zde následuje seznam potravin, které by neměli chybět ve vašem jídelníčku, který vám buduje nádherné objemné svalstvo.

Těstoviny vám zajistí potřebnou dávku sacharidu. Avokádo zase zvýší vaši hladinu mužnosti v podobě testosteronu. Vejce jsou zdrojem kompletních proteinů, společně s krůtím a kuřecím masem. Ovesná kaše pak patří ke zdroji sacharidů. Mandle je pak univerzální pomocník a zvedne vám nejen hladinu testosteronu, ale i příjem proteinů. Dále jsou to plodiny jako jablka, banány, jahody či borůvky, které vám zajistí kvalitní příjem sacharidů, vitamínů a minerálů.