Pracovní obuv – která je kvalitní a bezpečná?

Pracovní nařízení jsou mnohdy velmi striktní a zpravidla do nich zapadají i přísné podmínky ohledně pracovního oděvu, do kterého samozřejmě také spadá pracovní obuv. Rozhodně se nevyplácí ji podceňovat, protože na mnohých pracovištích je velmi důležitá a potřebná. To je ovšem starost zaměstnavatelů, kteří jsou povinni svým zaměstnancům zabezpečit bezpečnou obuv, která bude vyhovovat potřebným normám. Samozřejmě že bezplatně.

Fungovat to může různými způsoby, jako například tak, že si zaměstnanec sám vybere pracovní obuv a také si ji i sám zaplatí a jeho zaměstnavatel mu tuto obuv zpětně proplatí. Asi není třeba dodávat, že i v tomto případě je nutné, aby pracovní obuv splňovala potřebné normy. Patří mezi ně například pevně stažená noha, dále protiskluzová podrážka, někde se může dokonce také jednat o barvu obuvi.

2PANDA

Může být vycházková obuv zároveň i pracovní?

Bez sebemenších problémů najdete u prodejců pracovní obuv jak v pánském, tak i dámském provedení. Číslování je podle standartní evropské stupnice, ovšem někde se můžete setkat s tím, že je obuv velikostně omezena. I výroba pracovní obuvi musí podléhat určitým předpisům. Jedním z hlavních je například podmínka, že je obuv šita z materiálů, které odpovídají hygienickým předpisům. Výrobci si dávají s designem pracovní obuvi záležet a mnohdy byste jen těžko hledali rozdíly mezi pracovní a vycházkovou obuví. Možná i proto si velké množství zákazníků jako svou pracovní obuv kupuje obuv vycházkovou, nebo určenou pro turistiku.

Která pracovní obuje je nejoblíbenější?

Druhů pracovní obuvi je spousta, podle toho, jaké bude jejich využití. Pořídit si tak můžete například kotníčkovou obuv s pevným šněrováním, polobotky s tkaničkami, popřípadě různé druhy tenisek (nízké, přes kotník). Jestliže budete pracovat v prostředí, kde je také vyhřívání, můžete si pořídit jako pracovní obuv sandály se zapínáním na přezky, popřípadě také na suchý zip. Mezi velmi oblíbenou pracovní obuv patří také pantofle se speciální ortopedickou tvarovanou stélkou. Co se týká pracovní obuvi pro dámy zejména do oblasti gastronomie a zdravotnictví je opatřena kromě anatomicky tvarované stélky i perforovaný hořejšek, aby zajišťovala vzdušnost v botě. V případě, že si kupujete pracovní obuv na některém z online obchodů, nezapomeňte si také stáhnout všechny dostupné garance jako je například záruční lhůta, či možnost výměny. Mezi dlouhodobě nejoblíbenější a nejprodávanější značky pracovní obuvi patří například:

1obuv_panda